Zaujíma ma
6. septembra 2018
6. septembra 2018

SEO

Pod skratkou SEO sa skrýva výraz Search Engine Optimization, čiže Optimalizácia pre vyhľadávače. Je to proces, ktorý ovplyvňuje to, ako sa zvolená webová stránka objavuje v organickom vyhľadávaní v internetových prehliadačoch. Funguje na základe viacerých faktorov, ktoré sa delia na on-page a off-page. Tie on-page môžu byť napríklad použitie správnych kľúčových slov v obsahu stránky, jej unikátnosť, relevantnosť alebo používateľská skúsenosť, teda všetky faktory, ktoré sa týkajú priamo internetovej stránky.

Off-page faktory sú všetky tie, ktoré nájdeme všade inde, ako na danej stránke. Môžu medzi nich patriť spätné odkazy z autoritatívnych zdrojov, alebo množstvo odkazov na sociálnych sieťach, či relevancia odkazovaných webstránok. Na dosiahnutie vyššieho miesta vo vyhľadávačoch je možné použiť niekoľko taktík, ktoré môžu byť white hat – teda postupy odporúčané samotnými vyhľadávačmi ako budovanie dobrého obsahu, alebo silné spätné odkazy.

Na druhej strane môžu byť použité aj taktiky nazývané black hat, ktoré sú zakázané a pri ich odhalení môžu byť penalizované. Znamená to teda, že SEO optimalizácia je zobrazovanie webstránok vo výsledkoch vyhľadávania.


Posledné
Obľúbené