1 min. čítanie

Affiliate marketing

Affiliate marketing je forma predaja a propagácie výrobkov a služieb na internete pomocou sprostredkovateľa. Je to efektívny spôsob online reklamy, pri ktorom sa provízia vypláca v prípade, že dôjde ku konverzií.

Affiliate marketing je forma predaja a propagácie výrobkov a služieb na internete pomocou sprostredkovateľa. Je to efektívny spôsob online reklamy, pri ktorom sa provízia vypláca v prípade, že dôjde ku konverzií. Túto formu reklamy využívajú najmä internetové obchody, ktoré sa označujú ako inzerenti. Využívajú na to reklamný priestor, ktorý ponúkajú majitelia webových stránok, tzv. publisheri. Títo publisheri uverejnia na svojich stránkach reklamu eshopu a dohodnú sa s inzerentmi, za aké konverzie im bude vyplácaná odmena.

Ak zákazník navštívi stránku a urobí danú konverziu, tak má zisk nie len inzerent, ale aj publisher. Tieto konverzie nemusia byť len za nákup, ale môže to byť aj vyplnenie dotazníka, či prihlásenie sa do newsletteru. Konverzie nemusia prebehnúť hneď po prekliku, sledovanie toho, či sa zákazník vrátil späť zabezpečuje systém, ako napríklad cookies.

Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
3 min. čítanie

Nová kniha pre marketérov od 51 autorov je na svete

Po úspešnej knihe Online marketing – tvorba zarábajúceho webu, po podpriemerne úspešnej Tvorba úspešného a zarábajúceho blogu sme v Dognete pripravili zbrusu novú knihu. Tentokrát nie je primárne o affiliate marketingu, ale pre celý online a ecommerce trh. Je to 123 tipov pre online a affiliate marketing.

Prečítať článok
3 min. čítanie

Affiliate sieť Dognet napriek kríze rastie aj v zahraničí. Teraz umožní expanziu aj na západné trhy

Zákazníci v reakcii na pandémiu koronavírusu začali vo veľkom nakupovať online, čo dokázala využiť slovenská affiliate sieť Dognet, ktorá má silnú pozíciu aj v Českej republike. Tá rastie nielen vďaka zvyšujúcemu sa počtu nákupov na internete, ale taktiež vďaka novej strategickej spolupráci so sieťou Tradedoubler.

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+