4 min. čítanie

Týždenný sumár: Holandsko má viac e-shopov ako kamenných obchodov, Dedoles získal prostriedky od investorov

Obuv Gabor atakuje nové rekordy, v minulom roku dosiahla tržby 79 miliónov eur. Holandsko má viac e-shopov ako kamenných obchodov. Doručovateľská služba Slovak Parcel Service prechádza na plne elektrické dodávky. Tento týždeň sme vyspovedali Martina Anderka, šéfa performance marketingu v GymBeame.

Týždenný sumár: Holandsko má viac e-shopov ako kamenných obchodov, Dedoles získal prostriedky od investorov

Prehľad noviniek

Dedoles je na dobrej ceste k záchrane. Od investorov získal finančnú injekciu, ktorá môže predstavovať až 12 miliónov eur. Dohodu sprostredkovala crowdfundingová platforma Crowdberry. Jaroslav Chrapko priznal, že rokovania boli náročné, pretože v Česku ani na Slovensku nie je veľa fondov, ktoré sa zameriavajú na tento typ rizikových investícií. Ide o skupinu približne 20 investorov. Otázkou nateraz je, aký podiel zostane pre zakladateľa Jaroslava Chrapka a koľko pripadne investorom.

GymBeam má ďalšiu novinku. Spoločnosť spustila nový podcast s názvom Rest Day, ktorý je založený na formáte živého rozhovoru s tromi ambasádormi – Jakubom Enžlom, Janom Liškom a Anitou B. a ich hosťami.  Natáčanie relácie prebieha v pražskom Karlíne vo Fitness Hub, ktorý je počas prípravy jednotlivých epizód prístupný verejnosti. Každý môže hosťom priamo položiť otázku. V aktuálnej epizóde je respondentom David Luu, s ktorým ambasádori diskutujú najmä o sociálnych sieťach.

zdroj: GymBeam

Týždenný podcast UPdate

Amazon pracuje na vlastnom jazykovom modeli, ktorý bude fungovať na podobných princípoch ako chatbot ChatGPT, ktorý v súčasnosti hýbe svetom. Spoločnosť chce túto novú technológiu prepojiť s hlasovým asistentom v Alexe. Amazon si predstavuje Alexu ako subjekt, ktorý myslí, nielen ponúka odpovede. Nový systém umožní komunikáciu najmä v oblasti odporúčaní médií, poskytovania správ a rozprávania príbehov.

Internetové trhovisko Temu bolo nedávno sprístupnené v holandčine. Aplikácia, za ktorou stojí spoločnosť Pinduoduo je konkurentom AliExpressu. Predajcovia na trhovisku pochádzajú prevažne z Číny.  Začiatkom tohto roka sa aplikácia rozšírila do Kanady, Austrálie a na Nový Zéland. Od konca apríla je k dispozícii aj v Spojenom kráľovstve, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Holandsku. V Spojených štátoch je Temu už teraz jednou z najobľúbenejších aplikácií elektronického obchodu.

Spoločnosť TikTok predstavila nový web TikTok World Hub. Centrum pomôže značkám lepšie prepojiť obsah s publikom a obsahuje množstvo užitočných informácií pre marketérov. Hub je postavený na štyroch hlavných témach. Jednotlivé témy obsahujú videá a produktové roadmapy, ktoré pomáhajú vzdelávať značky v oblasti reklamy TikTok. Spoločnosť v Hube zhromaždila kompletný balík reklamných produktov, aby pomohla značkám nájsť nástroje, ktoré potrebujú na dosiahnutie plného potenciálu svojho obsahu a reklám.

zdroj: TikTok

Holandsko má viac e-shopov ako kamenných obchodov. Vyplýva to z predbežných údajov Štatistického úradu Holandska. Počet 84 tisíc online obchodov prekonalo kamenné prevádzky o takmer 2 tisíc s počtom 82,1 tisíc. Počet kamenných predajní v krajine sa za rok znížil o 1 600, naopak nárast eshopov predstavuje 4,1 percenta. Oproti roku 2021 však počet nových eshopov klesol o 13 percent. 

Štefan Polgári aj tento týždeň v štúdiu Ecommerce Bridge vyspovedal ďalšieho hosťa. Martin Anderko, Head of Performance marketing v GymBeame, vedie tím špecialistov a riadi ročné rozpočty vo výške cez 5 miliónov eur. Ako bude známa fitness značka fungovať so stále viac okresanými možnosťami sledovania konverzií? Aké nástroje využíva pre maximalizovanie výkonu? A aké sú hlavné benefity dlhodobého budovania brandu v spojení s kvalitným performance? Pozrite si náš inšpiratívny rozhovor, ktorý nájdete v multimédiách.

Zdroj: Martin Anderko, GymBeam

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Rýchlovky:

Rakúsko sa chce inšpirovať Francúzskom a zvažuje zastropovanie cien vybraných potravín. Medziročná miera inflácie v Rakúsku v apríli zrýchlila na 9,8 percenta z úrovne 9,2 percenta v marci. Hnacou silou inflácie sú najmä ceny potravín.

Segment rýchlej módy patrí medzi hlavných znečisťovateľov planéty. Európska Únia podniká kroky, ktoré by mali obmedziť fast fashion prijatím opatrení na zabezpečenie udržateľnej textilnej výroby. 

Spoločnosť Gabor v minulom roku dosiahla tržby 79 miliónov eur. Oproti roku 2021 ide o nárast o takmer 22 miliónov, čo predstavuje asi 40 percent. 

Čínska platforma Shein otvára nový marketplace. Spoločnosť uviedla, že trhovisko sa spustí v USA a potom sa rozšíri na ďalšie svetové trhy. 

Dm drogerie otvorila v obchodnom centre ISLAND v Trnave svoju predajňu. Otvorenie bolo spojené s podporou Občianskeho združenia Iskierka. Združenie bolo podporené finančným príspevkom, keď mu dm darovala 30 percent z obratu novej predajne z prvého dňa jej otvorenia. 

Doručovateľská služba Slovak Parcel Service obmieňa vozový park. Kuriéri budú využívať plne elektrické dodávky Ford E-Transit, ktoré zlepšia efektivitu doručovania a prispejú k ochrane životného prostredia. Spoločnosť Slovak Parcel Service zatiaľ prevzala 14 dodávok.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+