Česká online lekáreň Pilulka prežíva náročné obdobie. Akcie spoločnosti sa prepadli na historické minimum a pozícia, ktorú získala počas pandémie, je preč. V súčasnosti sa akcie spoločnosti predávajú už pod cenou 424 Kč, za ktorú boli upísané počas IPO koncom októbra 2020. Spolu s neutešeným vývojom na burze sa od spoločnosti odvracajú aj niektorí veľkí akcionári.

Meta pridáva niekoľko nových nástrojov na optimalizáciu reklám. K dispozícii budú nové možnosti variabilného rozpočtu kampane, nové nástroje na podporu nákupných akcií a priame prepojenie na nákup produktov z reklám. Meta ďalej rozširuje prístup k Promotional Ads mimo USA. Reklamy  formou zľavových kódov budú po novom aktuálne dostupné v Británii, Kanade či Austrálii.

(EN) Trh s online módou v roku 2022 vygeneroval 122 miliárd eur, pričom 45 miliárd eur z obratu pochádzalo z cezhraničného obchodu. 12 % celého obchodu s módou pochádzalo z platforiem C2C predaja. Očakáva sa, že do roku 2026 dosiahne trh obrat 144 miliárd EUR, čo predstavuje nárast o 18 % (oproti roku 2022).

Alza.cz ponúka riešenie reklamácií aj zákazníkom Mall.cz a CZC.cz. Spoločnosť tak chce svojim zákazníkom ukázať, že reklamácie sú na Alze rýchlejšie a pohodlnejšie ako na e-shopoch Mall.cz a CZC.cz.  Táto služba je dostupná od 18. septembra a vzťahuje sa na tovar zakúpený do 30. septembra 2023. Tovar stačí spolu s faktúrou zaregistrovať v aplikácii Alza najneskôr do 31. decembra 2023.

Český internetový líder Seznam.cz sa rozhodol nepokračovať v projekte Marketplace. Projekt mal ambíciu vytvoriť online trhovisko podobné Alze alebo Allegru, ktoré by bolo doplnené o ďalšie služby skupiny, ako sú napríklad recenzie produktov alebo informácie o tovare. “Zhodnotili sme riziká vstupu na trh s online obchodnými platformami, ktoré podľa nášho názoru v súčasnosti prevažujú nad potenciálnymi prínosmi, ktoré by spustenie služby Marketplace mohlo mať pre Seznam. Preto sme sa rozhodli ukončiť všetky prípravy vedúce k jeho spusteniu,” uviedla pre Hospodářské noviny hovorkyňa Aneta Kapuciánová.

·

(EN) Spoločnosť eBay Nemecko ukončuje možnosť platby v hotovosti pri vyzdvihnutí. Spoločnosť informovala predajcov o tejto zmene prostredníctvom e-mailu. Predajcovia už nemôžu pri inzerovaní produktov na eBay vybrať možnosť “platba v hotovosti pri prevzatí” a táto možnosť platby bola z inzerátov automaticky odstránená. Môže ísť o opatrenie spoločnosti eBay proti predajcom, ktorí sa chcú vyhnúť plateniu provízii z predaja.

Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+