Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Peniaze od investorov dorazili. Dedoles sa môže nadýchnuť

Dedoles je na dobrej ceste k záchrane - od niekoľkých investorov dostane finančnú injekciu, ktorá by mohla predstavovať až 12 miliónov eur. Dohodu sprostredkovala crowdfundingová platforma Crowdberry.

Peniaze od investorov dorazili. Dedoles sa môže nadýchnuť

Rokovania s investormi boli náročné, ale úspešné

“Dnes už môžeme povedať, že máme peniaze od investora na účte a spoločnosť sa môže nadýchnuť,” povedal zakladateľ spoločnosti Jaroslav Chrapko. Zároveň priznáva, že rokovania boli náročné, pretože v Česku ani na Slovensku nie je veľa fondov, ktoré sa zameriavajú na tento typ rizikových investícií.

“Pre fondy to nebolo investovateľné, väčšina z nich nemá v štatúte, že môže investovať do firiem v našej situácii. A ak také fondy existujú, sú veľmi dravé,” hovorí súčasný stopercentný vlastník spoločnosti.

O samotnom prežití už pravdepodobne nebude potrebné diskutovať. “V krátkodobom a strednodobom horizonte už nie je otázkou, či Dedoles prežije, pokiaľ sa nezrúti celá ekonomika,” hovorí Ján Cifra, ktorý v októbri minulého roka prevzal po Chrapkovi vedenie spoločnosti, ktorá sa po minuloročnej kríze ocitla v stovkách miliónov eur dlhov. 

Riešenie cez investičnú platformu Crowdberry

Preto bolo potrebné nájsť iný spôsob, ako do spoločnosti dostať potrebný kapitál. Riešenie nakoniec poskytla platforma Crowdberry, ktorá zvyčajne sprostredkúva investície pre malé spoločnosti s potenciálom rastu. Vo väčšine prípadov sa zdá, že Crowdberry zverejní ponuku online vrátane potrebných informácií, ako sú plány a aktivity spoločnosti do budúcnosti.

V prípade spoločnosti Dedoles sa celý proces odohrával za zatvorenými dverami. Teraz ide podľa Chrapka o skupinu menej ako dvadsiatich investorov, ale ich počet sa môže časom zvýšiť. Ide o ľudí z okruhu zakladateľov spoločnosti a investorov, ktorí investovali peniaze do predchádzajúcich projektov prostredníctvom Crowdberry.

“Sú to ľudia, ktorí chceli spoločnosti pomôcť, ale potrebovali na to štruktúrovaný základ, čo bola úloha Crowdberry,” opísal Chrapko. Spoločnosť Crowdberry investíciu potvrdila, ale bez ďalších podrobností.

Dedoles by mohol od skupiny investorov získať až 12 miliónov eur, bude to však závisieť od viacerých faktorov, ktoré určia aj podiel, ktorý pripadne investorom. Ak sa spoločnosti nebude dariť, Jaroslav Chrapko by mohol prísť o významný väčšinový podiel. 

Týždenný podcast UPdate
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+