Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Holandsko má viac e-shopov ako kamenných obchodov

Od 1. januára Holandsko registruje viac internetových obchodov ako kamenných predajní. Počet online obchodov bol 84,1 tisíc, zatiaľ čo počet fyzických obchodov bol 82,1 tisíc. Za rok sa počet internetových obchodov zvýšil o 4,1 %.

Holandsko má viac e-shopov ako kamenných obchodov

Holandsko má viac internetových obchodov ako kamenných predajní. Počet online obchodov bol k 1. januáru 84,1 tisíc, zatiaľ čo počet fyzických obchodov bol 82,1 tisíc. Za rok sa počet internetových obchodov zvýšil o 4,1 %.

Vyplýva to z predbežných údajov Štatistického úradu Holandska. Počet kamenných predajní v krajine sa za rok znížil o 1 600. Podľa správy ide o najstrmší pokles od vypuknutia pandémie koróny.

V roku 2021 sa počet internetových obchodov v Holandsku zvýšil o 17 %. Nárast o 4,1 percenta zaznamenaný v tomto roku je teda oveľa slabší.

Za rok sa počet internetových obchodov zvýšil o 4,1 %.

Týždenný podcast UPdate

Väčšina obchodov predáva oblečenie

Najčastejšími kamennými prevádzkami sú obchody s oblečením (13,3 tisíc). Na druhom a treťom mieste sú predajne s ostatným tovarom pre domácnosť a supermarkety s počtom 6,5 tisíc a 6,4 tisíc. Oblečenie a móda sú zároveň jednotkou aj medzi e-shopmi (19,3 tisíc) a tovar pre dom a záhradu (15,3 tisíc).

Počet kamenných obchodov s hračkami sa zvýšil o 5,2 %, s potravinami o 4,1 %. V súčasnosti je v krajine toľko obchodov s hračkami, koľko ich bolo pred pandémiou korony. Najvyšší pokles zaznamenali resp. zanikli kamenné predajne s obuvou a koženým tovarom (pokles o 7,9 percenta).

Internetové obchody s bežným tovarom rastú ročnou mierou 32,3 %.

Počet internetových obchodov s potravinami a drogériou sa v Holandsku zvyšuje priemerným ročným tempom 25,6 %. Počet internetových obchodov s tovarom pre domácnosť a záhradu sa zvyšuje o 26,7 %. A najviac rastú internetové obchody s bežným tovarom, a to v priemere o 32,3 percenta.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+