4 min. čítanie

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Prinášame vám ďalší súhrn toho najdôležitejšieho, čo priniesol svet ecommerce za ostatných 7 dní. V tomto resumé si prečítate o masívnych škrtoch Amazonu a H&M-ka alebo o druhej najväčšej investícii Google v histórii. Všetky články nájdete na webe ecommercebridge.sk a k tomu aj inšpiratívne videá či podcasty.

Týždenný sumár Ecommerce Bridge

Novinky posledného týždňa

Airbnb a Wizzair pomôžu ľuďom utekajúcim pred vojnou. Airbnb poskytne až 100 000 ukrajinským utečencom bezplatné ubytovanie a Wizz Air ponúka 100 000 bezplatných miest na svojich linkách na krátke vzdialenosti. Táto ponuka bude platiť počas marca a bude sa týkať letov zo Slovenska, z Poľska, Maďarska a Rumunska.

Spoločnosť Amazon oznámila zatvorenie 68 maloobchodných predajní Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up predajní Amazon. Toto oznámenie vzbudilo pozornosť verejnosti, a to preto, že Amazon nedávno plánoval ďalšie rozširovanie týchto konceptov. Tento krok prichádza v čase, keď sa globálny rast tržieb spoločnosti Amazon.com Incorporated spomaľuje.

zdroj: Amazon

A pri rušení prevádzok ešte chvíľu ostaneme. Po tom, čo spoločnosť H&M  minulý rok zrušila 321 predajní, zruší tento rok ďalších 240 obchodov. Podľa globálneho rankingu najväčších maloobchodných reťazcov sveta kleslo H&M-ko zo 41. na 54. miesto. Stále však ostáva treťou najväčšou spoločnosťou v maloobchodnom predaji módy na svete. 

Ani tento týždeň nechýba na webe ecommercebridge.sk zaujímavý rozhovor. Tentokrát si nenechajte ujsť diskusiu Štefana Polgáriho s Timotejom Striešom, ktorý má na starosti online marketing v Lidli. Dozviete sa napríklad ako fungujú aplikácie Lidl, akú konverziu prinášajú, ale aj o dôvodoch rušenia papierových letákov. Rozhovor s Timotejom Striešom z Lidlu nájdete v sekcii Ecommerce Bridge multimédiá.

Timotej Strieš Head of Online Marketing Lidl SK

Timotej Strieš, Head of Online Marketing Lidl SK

Mimochodom, práve Lidl predstavil minulý rok v júni značku Eco-Score. Táto značka pomáha zákazníkom pri výbere výrobkov podľa ich vplyvu na životné prostredie. Lidl označil na tento účel 140 výrobkov zo svojho sortimentu a testovacia fáza predaja prebehla v Berlíne. Vplyv na životné prostredie je znázornený písmenami a rôznymi farebnými stupňami. Celkovo existuje päť úrovní, od zelenej úrovne “A” po najhoršiu úroveň “E” v červenej farbe. 

Podľa nedávno zverejneného indexu Sendcloud Shipping, dopyt po doručení zásielok v deň objednania sa medzi holandskými spotrebiteľmi zvýšil o 69 %. Viac než polovica spotrebiteľov považuje doručenie zásielky v deň nákupu za možné, ak je objednávka podaná dopoludnia. Spoločnosť Sendcloud pomáha e-shopom automatizovať procesy doručovania a pomáha tak reagovať na dopyt po flexibilnom doručovaní.

Google kúpi za gigantických 5,4 miliardy dolárov spoločnosť Mandiant, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou. Ide o druhú najväčšiu transakciu spoločnosti Google v histórii. Technologický gigant dúfa, že s firmou Mandiant posilní svoje cloudové bezpečnostné riešenia, keďže spoločnosť čelí záplave kybernetických útokov na svoje systémy. Po uzavretí transakcie sa Mandiant stane súčasťou Google Cloud.

zdroj: Depositphotos

Juraj Zaťko CEO a Marketing Manager spoločnosti OnlineBird vysvetľuje, kedy je outsourcing marketingového oddelenia výhodný. Kde a ako skresať náklady, ako zvýšiť efektivitu a prečo firmy outsourcujú v rámci marketingu najviac copywriting a grafické práce? Porovnáva tiež náklady na externú marketingovú agentúru a vlastný marketingový tím. Viac na webe ecommercebridge.sk.

Spoločnosť Wish s lacným čínskym tovarom zavelila na ústup. Poslednou kvapkou bol prepad tržieb v poslednom kvartáli a navýšenie straty o ďalších 23 miliónov USD. Odchádza zo 79 krajín, o prácu príde 15 % zamestnancov. Spojenie lacného a nekvalitného tovaru sa spoločnosti nevyplatilo. Krajiny, z ktorých odchádza, sú najmä z Afriky a Latinskej Ameriky.

LinkedIn kupuje izraelskú spoločnosť Oribi, ktorá sa zaoberá marketingovou analýzou. Vďaka tomu bude môcť LinkedIn ponúknuť zákazníkom efektívnejšie kampane s lepšou návratnosťou investícií. Niekoľko členov tímu Oribi, vrátane zakladateľky spoločnosti Iris Shoor, sa pripojí k spoločnosti LinkedIn a bude pôsobiť v telavivskej kancelárii.

Pokiaľ chcete, aby vám od nás nič podstatné neuniklo, prihláste sa na odber denného, či týždenného newslettera alebo nás sledujte na sociálnych sieťach. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+