2 min. čítanie

Spoločnosť Google získa firmu zameranú na kybernetickú bezpečnosť

Spoločnosť Google kúpi za 5,4 miliardy dolárov, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou. Dúfa, že s firmou Mandiant posilní svoje cloudové bezpečnostné riešenia, keďže spoločnost čelí záplave kybernetických útokov na svoje systémy.

Spoločnosť Google získa firmu zameranú na kybernetickú bezpečnosť

Druhá najvyššia transakcia v histórii Googlu

Transakcia so spoločnosťou Mandiant je druhou najväčšou transakciou spoločnosti Google v histórii, hneď po kúpe spoločnosti Motorola pred desiatimi rokmi za 12,5 miliardy USD.

Za transakciu zaplatí spoločnosť Google spoločnosti Mandiant 23 USD za akciu. To je približne o 53 % nad úrovňou akcií spoločnosti Mandiant, na ktorej sa nachádzali pred tým, ako o transakciu prejavil záujem prvý potenciálny kupujúci – spoločnosť Microsoft.

Akvizícia podlieha obvyklým podmienkam uzavretia vrátane súhlasov akcionárov a regulačných orgánov. Očakáva sa, že sa uzavrie v priebehu tohto roka, ak sa nevyskytnú žiadne prekážky.

Po uzavretí transakcie sa Mandiant stane súčasťou Google Cloud.

“Organizácie na celom svete čelia bezprecedentným výzvam v oblasti kybernetickej bezpečnosti, pretože sofistikovanosť a závažnosť útokov, ktoré sa predtým používali na veľké vlády, sa teraz používajú na útoky na spoločnosti v každom odvetví,” povedal generálny riaditeľ Google Cloud Thomas Kurian.

Akvizícia rozšíri existujúce bezpečnostné možnosti služby Google Cloud. Táto jednotka dosahuje každoročne príjmy vo výške viac ako 19 miliárd dolárov.V poslednom štvrťroku sa tržby Google Cloud zvýšili o takmer 45 % na 5,5 miliardy USD, čo predstavuje približne sedem percent celkových štvrťročných tržieb firmy.

Mandiant zamestnáva viac ako 600 bezpečnostných konzultantov a 300 spravodajských analytikov. Spoločnosť sa dostala do povedomia vďaka odhaleniu rozsiahleho hackerského útoku operácie SolarWinds, ktorú údajne sponzorovala ruská vláda a ktorá prenikla do systémov celej federálnej vlády USA.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+