Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Aj veľkí hráči majú ťažšie dni. Spoločnosť H&M zatvorí 240 obchodov

Švédsky módny reťazec H&M minulý rok zatvoril viac ako 320 predajní a ďalších 240 chce zatvoriť tento rok. Zatváranie obchodov sa týka viacerých krajín.

Aj veľkí hráči majú ťažšie dni. Spoločnosť H&M zatvorí 240 obchodov

Čoraz viac ľudí uprednostňuje online nakupovanie a maloobchodný sektor v posledných dvoch rokoch utrpel ťažké straty. Retailový predajca módy H&M plánuje aj v roku 2022 zatvárať svoje prevádzky. Po tom, čo minulý rok zatvoril 321 obchodov, tento rok Švédi oznámili zatvorenie ďalších 240 prevádzok.

H&M expanduje na nové trhy

Zatváranie predajní sa týka najmä etablovaných trhov vrátane Nemecka. Mohlo by sa zdať, že H&M masívne zatvára svoje kamenné predajne. Nie je to celkom tak. Vstupuje na šesť nových trhov a otvorí 120 obchodov v Ekvádore, Kosove, Severnom Macedónsku a prostredníctvom franšízy v Kostarike, Guatemale a v Kambodži.

Aj napriek otváraniu nových obchodov, počet prevádzok sa zmenšuje. Len v minulom roku čistý pokles prevádzok predstavoval 217 obchodov. Ak vezmeme do úvahy zverejnené údaje, čistý pokles prevádzok v priebehu dvoch rokov bude 317 obchodov, ktoré spoločnosť H&M zatvorí.

zdroj: lilartsy from Pexels

Podľa najnovšej štúdie spoločnosti Deloitte “Global Powers of Retailing” klesla spoločnosť H&M zo 41. na 54. miesto medzi najväčšími maloobchodnými reťazcami na svete. Tržby jej klesli o 20 % na 20,1 miliardy dolárov. H&M sa tak v pomyselnom celosvetovom rebríčku maloobchodného predaja módy umiestnila na treťom mieste. Vedúcu priečku si drží spoločnosťou TJX Companies, do ktorej patrí TK Maxx, a skupinou Inditex, ktorej tržby dokonca klesli o 28 %. Pritom prepad tržieb spoločnosti TJX v roku 2021 predstavoval 23 %.  

H&M sa v pomyselnom celosvetovom rebríčku maloobchodného predaja módy umiestnila na treťom mieste.

Údaje z celoročnej správy ukazujú, že počet zamestnancov H&M klesol približne o 3 %, pričom priemerný počet zamestnancov ku koncu novembra 2021 predstavoval 107 375, z toho 10 540 zamestnancov vo Švédsku. V roku 2020 bol tento počet 110 325. 

H&M stále prevádzkuje viac ako 5 000 predajní po celom svete a táto situácia okolo kamenných prevádzok skôr potvrdzuje vzostupný trend online predaja.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+