Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon náhle zatvára svoje maloobchodné prevádzky

Spoločnosť Amazon oznámila, že zatvára 68 maloobchodných predajní Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up predajní Amazon. Toto oznámenie vyvolalo otázky, najmä preto, že spoločnosť nedávno plánovala ďalšie rozširovanie týchto konceptov.

Amazon náhle zatvára svoje maloobchodné prevádzky

Amazon sa chce sústrediť na potraviny a módu

Spoločnosť minulú stredu uviedla, že tento krok sa týka 66 predajní v USA a dvoch v Spojenom kráľovstve. Amazon má 24 kníhkupectiev, 33 štvorhviezdičkových predajní a deväť pop-up kioskov v nákupných centrách. Spoločnosť pôvodne plánovala otvoriť ďalších 16 prevádzok 4-Stars. 

Nečakané rozhodnutie umožní spoločnosti Amazon sústrediť svoje úsilie na Amazon Fresh, Whole Foods Market, jej koncept rýchleho občerstvenia s názvom Amazon Go a pripravované predajne Amazon Style. Amazon Style, v ktorom sa bude predávať móda a doplnky, sa má otvoriť v nákupnom centre v južnej Kalifornii neskôr v tomto roku.

Tento krok prichádza v čase, keď sa globálny rast tržieb spoločnosti Amazon.com Inc. spomaľuje a spoločnosť hľadá nové spôsoby, ako opätovne naštartovať predaj.

zdroj: Amazon

Neil Saunders, výkonný riaditeľ spoločnosti GlobalData Retail, uviedol, že táto stratégia je prekvapením. Podľa neho ide o potvrdenie toho, že kníhkupectvá neprinášali také výnosy, aké Amazon očakával.

Spoločnosť v oficiálnom vyhlásení uviedla: “Naďalej sme odhodlaní budovať skvelé retailové zážitky spojené s najnovšími technológiami.  Taktiež úzko spolupracujeme s dotknutými zamestnancami, aby sme im pomohli nájsť nové úlohy v rámci spoločnosti Amazon.” 

Bezprostredne sa nedalo zistiť, koľkých zamestnancov Amazonu sa to týka.

Spoločnosť Amazon otvorila svoje prvé kamenné kníhkupectvo v roku 2015, dve desaťročia po tom, ako začala predávať knihy online a pomohla tak ukončiť činnosť viacerých obchodov. Štvorhviezdičkové obchody Amazonu, ktoré debutovali v roku 2018, ponúkali výber najpredávanejších produktov z najlepších kategórií, ktoré Amazon.com predáva vrátane spotrebnej elektroniky, hračiek a hier.

Predajne Amazonu patrili v rámci obchodných centier medzi tie exponovanejšie. Zatvorenie  Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up predajní Amazon je ranou nielen pre komunitu a zamestnancov, ale aj pre životaschopnosť dotknutých nákupných centier.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+