2 min. čítanie

Amazon náhle zatvára svoje maloobchodné prevádzky

Spoločnosť Amazon oznámila, že zatvára 68 maloobchodných predajní Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up predajní Amazon. Toto oznámenie vyvolalo otázky, najmä preto, že spoločnosť nedávno plánovala ďalšie rozširovanie týchto konceptov.

Amazon náhle zatvára svoje maloobchodné prevádzky

Amazon sa chce sústrediť na potraviny a módu

Spoločnosť minulú stredu uviedla, že tento krok sa týka 66 predajní v USA a dvoch v Spojenom kráľovstve. Amazon má 24 kníhkupectiev, 33 štvorhviezdičkových predajní a deväť pop-up kioskov v nákupných centrách. Spoločnosť pôvodne plánovala otvoriť ďalších 16 prevádzok 4-Stars. 

Nečakané rozhodnutie umožní spoločnosti Amazon sústrediť svoje úsilie na Amazon Fresh, Whole Foods Market, jej koncept rýchleho občerstvenia s názvom Amazon Go a pripravované predajne Amazon Style. Amazon Style, v ktorom sa bude predávať móda a doplnky, sa má otvoriť v nákupnom centre v južnej Kalifornii neskôr v tomto roku.

Tento krok prichádza v čase, keď sa globálny rast tržieb spoločnosti Amazon.com Inc. spomaľuje a spoločnosť hľadá nové spôsoby, ako opätovne naštartovať predaj.

zdroj: Amazon

Neil Saunders, výkonný riaditeľ spoločnosti GlobalData Retail, uviedol, že táto stratégia je prekvapením. Podľa neho ide o potvrdenie toho, že kníhkupectvá neprinášali také výnosy, aké Amazon očakával.

Spoločnosť v oficiálnom vyhlásení uviedla: “Naďalej sme odhodlaní budovať skvelé retailové zážitky spojené s najnovšími technológiami.  Taktiež úzko spolupracujeme s dotknutými zamestnancami, aby sme im pomohli nájsť nové úlohy v rámci spoločnosti Amazon.” 

Bezprostredne sa nedalo zistiť, koľkých zamestnancov Amazonu sa to týka.

Spoločnosť Amazon otvorila svoje prvé kamenné kníhkupectvo v roku 2015, dve desaťročia po tom, ako začala predávať knihy online a pomohla tak ukončiť činnosť viacerých obchodov. Štvorhviezdičkové obchody Amazonu, ktoré debutovali v roku 2018, ponúkali výber najpredávanejších produktov z najlepších kategórií, ktoré Amazon.com predáva vrátane spotrebnej elektroniky, hračiek a hier.

Predajne Amazonu patrili v rámci obchodných centier medzi tie exponovanejšie. Zatvorenie  Amazon Books, Amazon 4 Star a pop-up predajní Amazon je ranou nielen pre komunitu a zamestnancov, ale aj pre životaschopnosť dotknutých nákupných centier.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+