Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Spotrebitelia sú čoraz viac náročnejší. V Holandsku očakávajú doručenie zásielky v deň objednania

Zatiaľ čo holandskí doručovatelia balíkov zaznamenali v minulom roku výrazný nárast objemu objednávok, holandskí spotrebitelia čoraz viac očakávajú rýchlejšie doručovanie svojich objednávok. Dopyt po doručení v ten istý deň vzrástol v roku 2021 o 69 %.

Spotrebitelia sú čoraz viac náročnejší. V Holandsku očakávajú doručenie zásielky v deň objednania

Doručovatelia balíkov čoraz častejšie ponúkajú doručenie v ten istý deň ako prémiovú službu. V rámci Holandska ju ponúka niekoľko kuriérov, napríklad Trunkrs a Instabox. Ecommercenews s odvolaním na Sendcloud Shipping Index napísali, že holandskí spotrebitelia pri online nakupovaní čoraz viac požadujú rýchle doručenie. 

V roku 2022 sa zvýši dopyt po doručení v ten istý deň a ekologických možnostiach doručenia.

Podľa prieskumu prepravnej platformy Sendcloud má až 18 % holandských spotrebiteľov potrebu doručenia v ten istý deň, ako si objednali tovar. Nárast o 69 % v najnovšej štúdii naznačuje, že tento trend pokračuje. Okrem toho viac ako polovica holandských spotrebiteľov (58 %) očakáva, že doručenie v ten istý deň je možné, ak je objednávka podaná do poludnia.

zdroj: depositphotos.com

Spoločnosť Sendcloud pomáha eshopom automatizovať procesy doručovania

“Spotrebitelia sú čoraz náročnejší, pokiaľ ide o doručovanie balíkov, a chcú sami rozhodovať o tom, kde, kedy a ako bude balík doručený. Očakávame, že dopyt po doručovaní v rovnaký deň a možnostiach ekologického doručovania sa v roku 2022 ešte zvýši. Pre internetové obchody je preto darom z nebies reagovať na dopyt po flexibilnom doručovaní ponukou viacerých možností,” hovorí Rob van den Heuvel, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Sendcloud.

Holandská logistická spoločnosť PostNL doručila v roku 2021 rekordný počet 384 miliónov balíkov. Napriek tlaku na kuriérov bolo vlani až 83 % balíkov doručených na druhý deň. Dokonca aj v najvyťaženejšom mesiaci, decembri, bolo 81 % balíkov doručených do jedného dňa. Podľa správy bol priemerný čas doručenia balíka 1,3 dňa.

Kvalita doručovania priamo úmerne súvisí s úspechom ecommerce podnikania. Ako získavate spätnú väzbu od svojich zákazníkov, sú spokojní s možnosťami doručovania a viete presne, čo môžete zlepšiť? 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+