2 min. čítanie

E-shop predávajúci lacný čínsky tovar sa neuchytil. Wish zavelil na ústup

Spoločnosť Wish sa pripravuje na veľké zmeny: online platforma, ktorá lacno predáva najmä čínske výrobky, prepustí 15 % zamestnancov a sťahuje sa zo 79 krajín vrátane Európy.

E-shop predávajúci lacný čínsky tovar sa neuchytil. Wish zavelil na ústup

Wish sa stenčuje do nových čísel 

Pôvodne sa zdalo, že veľké sťahovanie ovplyvní aj celú Európu. Tieto špekulácie spoločnosť Wish dementovala vo svojom vyhlásení. Minulý víkend totiž platforma oznámila, z ktorých krajín odchádza. Slovensko a Česko medzi nimi nie sú.

Inzerenti obmedzili výdavky na reklamu a tržby spoločnosti Wish klesli vo štvrtom kvartáli 2021 o 64 % na 289 miliónov USD. Spoločnosť Wish ukončila rok so stratou 23 miliónov USD. Rok predtým dosiahli straty až 95 miliónov USD.

“Potrebujeme nové myslenie, ktoré nás nasmeruje späť k možnému rastu,” povedal nový generálny riaditeľ spoločnosti Wish.

“Tieto čísla hovoria o tom, že potrebujeme nové myslenie, ktoré nás nasmeruje späť k možnému rastu,” povedal nový generálny riaditeľ spoločnosti Wish Vijay Talwar. Americká platforma s prevažne čínskymi výrobkami preto prejde zásadnou reorganizáciou.

“V rámci dlhodobého záväzku spoločnosti Wish pomáhať našim obchodníkom uspieť je nevyhnutné, aby sme podporovali rast na trhoch, kde máme najlepšiu pozíciu na to, aby sme obchodníkom pomohli prosperovať. Keďže sa snažíme o úspech na kľúčových trhoch, je potrebné presunúť pozornosť z trhov, kde podľa nás nie je návratnosť úsilia obchodníkov, aj spoločnosti Wish, optimálna, ” uvádza Wish vo svojom vyhlásení.

Kto má záujem o lacný a nekvalitný tovar?

Wish sa špecializuje na veľmi lacný tovar z Číny, a to je komplikácia. Vo Francúzsku vo vyhľadávačoch a obchodoch s aplikáciami bola platforma nedávno zakázaná, pretože spoločnosť mala predávať nebezpečné výrobky.

Napriek tomu sa online predajca v Európe drží. Platforma dokonca dôrazne odporúča svojim predajcom aby pokračovali v predaji v krajinách ako je Belgicko, Holandsko a Nemecko. Krajiny, z ktorých odchádza, sú najmä z Afriky a Latinskej Ameriky.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+