2 min. čítanie

Airbnb poskytne bezplatné ubytovanie pre 100 000 utečencov z Ukrajiny. WizzAir ponúkne letenky

Airbnb.org ponúkne bezplatné ubytovanie až 100 000 ukrajinským utečencom. Tieto pobyty budú financované vďaka spoločnosti Airbnb, Inc., darcom z fondu Airbnb.org Refugee Fund a štedrosti majiteľov ubytovaní.

Airbnb poskytne bezplatné ubytovanie pre 100 000 utečencov z Ukrajiny. WizzAir ponúkne letenky

Reakcia na súčasnú situáciu na Ukrajine. S dočasným ubytovaním Airbnb pomáhalo už aj v minulosti

Spoločnosť Airbnb a jej nezisková organizácia Airbnb.org sa nemienia nečinne prizerať súčasnej vojne na Ukrajine. Utečencom ponúknu ubytovanie, ktoré financuje samotná spoločnosť, prispievatelia do fondu pre utečencov Airbnb.org a samotní  hostitelia.

Spoluzakladatelia Airbnb Brian Chesky, Joe Gebbie a Nathan Blecharczyk oslovili hlavy štátov v celej Európe, počnúc lídrami Poľska, Nemecka, Maďarska a Rumunska. Airbnb.org sa zaviazalo poskytnúť krátkodobé ubytovanie až 100 000 utečencom, ktorí utekajú z Ukrajiny.

Za posledných päť rokov Airbnb a Airbnb.org pomohlii viac ako 54 000 utečencom a žiadateľom o azyl – vrátane tých zo Sýrie, Venezuely a Afganistanu – s dočasným ubytovaním prostredníctvom partnerov Airbnb.org. Minulý rok spoločnosť Airbnb.org oznámila vytvorenie svojho fondu pre utečencov a získala viac ako 4 000 darcov, ktorí ďalej podporujú jej prácu s utečencami a žiadateľmi o azyl na celom svete.Okrem podpory utečencov má Airbnb.org takmer desaťročné skúsenosti s poskytovaním ubytovania ľuďom v núdzi. V roku 2020 hostitelia Airbnb na celom svete otvorili svoje dvere desaťtisícom pracovníkov v prvej línii boja proti šíreniu COVID-19, vrátane zdravotníckych a humanitárnych pracovníkov.

zdroj: wikipedia

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air sídliaca v Maďarsku ponúka pre utečencov z Ukrajiny 100.000 bezplatných miest na krátke vzdialenosti. Táto ponuka bude platiť počas marca a bude sa týkať letov zo Slovenska, z Poľska, Maďarska a Rumunska. Aerolínie Wizz Air to oznámili na sociálnej sieti Twitter

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+