2 min. čítanie

Zmeny vo vedení Rohlik Group

Skupina Rohlik Group rozširuje svoj manažérsky tím. Riaditeľ českej pobočky Olin Novák bol vymenovaný za generálneho riaditeľa medzinárodného obchodu. Na palubu nastúpil aj Martin Beháň, ktorý viedol spoločnosť Tesco v Poľsku.

Zmeny vo vedení Rohlik Group

Olin Novák ako nový CEO International bude dohliadať na medzinárodné trhy, na ktorých je spoločnosť prítomná, vrátane Maďarska (Kifli.hu), Rakúska (Gurkerl.at) a Nemecka (Knuspr.de), ako aj Rumunska, Talianska a Španielska (Sezamo).

Rohlik má medzinárodné ambície

Vedenie skupiny v súčasnosti tvoria Tomáš Čupra, generálny riaditeľ skupiny, Olin Novák ako medzinárodný generálny riaditeľ, Mathias Ottitsch, prevádzkový riaditeľ, Ondřej Klamt, technologický riaditeľ a Marek Hübner, obchodný riaditeľ.

“Dosiahli sme takú štruktúru riadenia, ktorá mi umožňuje sústrediť sa na oveľa strategickejšie a hodnotnejšie otázky pre celú skupinu,” uviedol generálny riaditeľ skupiny Tomáš Čupr. “Už teraz sme jednou z najinovatívnejších spoločností v oblasti elektronického obchodu v Európe, ale každý, kto ma pozná, vie, že už mám v pláne ďalší míľnik.”

Nová štruktúra riadenia spoločnosti Rohlik

Martin Beháň bol do predstavenstva spoločnosti vymenovaný za generálneho riaditeľa Rohlik.cz. Predtým pracoval v spoločnosti Tesco, kde za posledných 18 rokov zastával rôzne funkcie, naposledy ako generálny riaditeľ v Poľsku.

Zdroj: Martin Beháň

Olin Novák povedal: “Spoločnosť Rohlik som si vybral pred štyrmi rokmi pre jej jedinečný prístup k zlepšovaniu služieb zákazníkom. Pozíciu CEO International som prijal, aby som pomohol preniesť naše české know-how na všetky trhy, uľahčil prenos osvedčených postupov medzi krajinami a ďalej zlepšoval služby zákazníkom. Teším sa, že budem môcť využiť svoje vedomosti a skúsenosti a pomôcť skupine Rohlik Group dobyť európsky trh s elektronickými potravinami.”

Zdroj: Olin Novák

Okrem toho v januári nastúpi do spoločnosti aj Vineta Bajaj. Prichádza zo spoločnosti Ocado Group a v Rohliku bude pracovať na pozícií finančného riaditeľa.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+