2 min. čítanie

YouTube opäť zažiaril: rast reklamy prekonal všetky očakávania

YouTube, ktorý je súčasťou spoločnosti Alphabet, nedávno oznámil výsledky za tretí štvrťrok tohto roka a pripojil sa k pozitívnemu trendu v oblasti príjmov z reklamy. Táto správa bola pre celý Alphabet povzbudivá, najmä po období, keď YouTube čelil poklesu príjmov.

YouTube opäť zažiaril: rast reklamy prekonal všetky očakávania

Medziročný rast o 12,5 %

V treťom štvrťroku tohto roka dosiahol YouTube príjmy z reklamy vo výške 7,95 miliardy USD, čo predstavuje 12,5 % medziročný nárast. Táto hodnota prekonala očakávania analytikov a predstavuje významný rast. Je to dobrá správa pre materskú spoločnosť Alphabet, keďže YouTube predstavuje významnú časť portfólia spoločnosti.

Generálny riaditeľ spoločnosti Alphabet, Sundar Pichai, zdôraznil, že YouTube dosiahol mimoriadne dobré výsledky na trhu reklamy aj predplatného. To poukazuje na rôznorodosť príjmov, ktoré YouTube generuje. Finančná riaditeľka spoločnosti Ruth Porat uviedla, že výdavky inzerentov sa v porovnaní s minulým rokom stabilizovali, čo signalizuje záujem inzerentov o platformu YouTube.

Celkové výsledky materskej spoločnosti Alphabet za tretí štvrťrok 2023 boli tiež pozitívne. Celkové tržby dosiahli 76,69 miliardy USD, čo predstavuje nárast o 11 %. Čistý zisk spoločnosti predstavoval 19,69 miliardy USD, teda 1,55 USD na akciu.

Dôležité je tiež poznamenať, že spoločnosť Alphabet v januári 2023 oznámila prepustenie približne 12 000 zamestnancov. Toto rozhodnutie bolo súčasťou snahy o optimalizáciu spoločnosti a reakciou na zmeny na trhu.

Celkovo sa YouTube vrátil na krivku rastu na reklamnom trhu, čo je pre spoločnosť Alphabet dôležité a ukazuje, že online video platformy majú pre inzerentov a investorov stále veľký potenciál.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+