3 min. čítanie

Vietor v Dotidot: Nová CEO Petra Pacáková vymenila vedenie a chce dosiahnuť globálny úspech

Trh elektronického obchodu prechádza veľkými zmenami. A práve v tomto období začína spoločnosť Dotidot (predtým PPC Bee) písať novú kapitolu.

Vietor v Dotidot: Nová CEO Petra Pacáková vymenila vedenie a chce dosiahnuť globálny úspech

Dotidot poskytuje riešenia pre automatizáciu marketingu. “Väčšina našich klientov rozširuje svoje automatizačné aktivity. V dôsledku toho došlo k významným zmenám na vedúcich pozíciách a strategických cieľoch v celej spoločnosti,” uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

Zakladateľ odstúpil z vedenia

“Poznám vo svojom okolí príbehy, keď bol zakladateľ najväčšou brzdou svojej spoločnosti. Nevedel delegovať, vedel všetko najlepšie a nechápal, že niekto iný môže urobiť lepšie rozhodnutie pre dobro jeho firmy. Takáto spoločnosť by nikdy neprerástla jeho vlastné ego. Vždy bude v úzadí. Nikdy nebude tým, čím by mohla byť,” hovorí Pavel Vachek o svojom rozhodnutí odstúpiť z funkcie šéfa spoločnosti Dotidot.

Petra viedla spoločnosť Dotidot z pozície Chief Growth Officer niekoľko posledných rokov. “Verím, že najlepší ľudia prichádzajú zvnútra. Keď sme pred takmer štyrmi rokmi prijali Petru, videli sme jej potenciál. Keď potom chodíte na porady a vidíte, že niekto dokáže lepšie hovoriť so zamestnancami, určovať smerovanie produktu, ale aj pôsobiť ako tvár spoločnosti navonok, máte pred sebou jasnú voľbu. Petra má víziu a energiu na to, aby to dokázala,” hovorí Pavel o svojom rozhodnutí. Pri tomto rozhodnutí mu pomohol aj jeho investor, spoločnosť Reflex Capital, ktorá mu poskytla poradenstvo a pomoc pri príprave na prechod.

Nová CEO = nová vízia

Dotidot sa snaží priniesť nový pohľad na marketing pomocou moderných technológií, automatizovať prácu a získať maximálnu hodnotu z výkonnostného marketingu. “Za posledný rok sme zaznamenali 30 % nárast záujmu o automatizáciu marketingu, a to aj na českom trhu e-commerce, ktorý v poslednom štvrťroku klesol o 11 %. Agentúry a e-shopy hľadajú spôsoby, ako svoje kampane a dáta opäť zefektívniť a zefektívniť ich ziskovosť,” hovorí o aktuálnej situácii na trhu Petra Pacáková. Tlak na efektivitu tak prispieva k rastúcej popularite automatizácie, ktorá otvára oveľa viac možností pre celý výkonnostný marketing.

Petra Pacáková je nová CEO Dotidot

Trh sa mení, menia sa reakcie spotrebiteľov a s novým generálnym riaditeľom prichádzajú aj zmeny na kľúčových pozíciách v spoločnosti. “Vďaka mojim seniorným kolegom som mala možnosť siahnuť do interných radov. Ukázalo sa, že to bol skvelý ťah, pretože po takmer mesiaci už vidno za ľuďmi výsledky. A to je pre dynamickú, rastúcu spoločnosť, akou je Dotidot, veľmi dôležité.”

Šimon Jůn už viac ako rok pôsobí ako Senior UX Designer a teraz bude viesť vývoj a dizajn spoločnosti Dotidot z pozície CPO. Petre Usurelu sa z pozície externého konzultanta presunie na vedenie celého obchodného tímu spoločnosti Dotidot.

Spoločnosť plánuje v budúcom roku expandovať na zahraničné trhy a stať sa globálnou spoločnosťou pre svetový trh. Chce tiež sprístupniť automatizáciu každému obchodníkovi prostredníctvom svojej vzdelávacej online platformy Dotidot Academy.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+