1 min. čítanie

Target sťahuje z trhu približne 5 miliónov sviečok, 6 ľudí je zranených

Spoločnosť Target sťahuje približne 5 miliónov sviečok po hláseniach, že môžu spôsobiť tržné rany alebo popáleniny. 

Target sťahuje z trhu približne 5 miliónov sviečok, 6 ľudí je zranených

Nebezpečné sviečky sa predávali takmer štyri roky

Podľa Komisie pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov tento veľký maloobchodný reťazec minulý týždeň oznámil stiahnutie niektorých sklenených sviečok Threshold a odporučil spotrebiteľom, aby sviečky okamžite prestali používať a vrátili ich do predajní Target, za čo im bude vrátená celá suma.

Stiahnutie z trhu, ktoré sa týka približne 4,9 milióna sviečok, prichádza po 137 hláseniach o rozbití alebo prasknutí sklenenej nádoby počas používania. Bolo nahlásených šesť zranení vrátane “tržných rán a vážnych popálenín”. 

Sťahovanie z trhu sa týka 150 gramových, 400 a 600 gramových sviečok s rôznymi vôňami vrátane vône vanilky a jantáru, whisky a dubu a kokosového sorbetu. Sviečky sa predávali od augusta 2019 do marca 2023. Tovar bol dostupný v obchodoch aj online za cenu od 3 do 20 dolárov.

Zákazníci môžu skontrolovať číslo položky vytlačené na dne sviečky a zistiť tak, či majú nárok na vrátenie tovaru. Úplný zoznam stiahnutých sviečok je k dispozícii na webovej stránke spoločnosti Target.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+