2 min. čítanie

Švajčiarsky ecommerce čelí nedostatku skladových kapacít

Internetoví predajcovia vo Švajčiarsku čelia nedostatku vhodných logistických miest v krajine. Podľa švajčiarskeho denníka Handelszeitung využívajú externé skladovanie alebo hľadajú riešenia za hranicami.

Švajčiarsky ecommerce čelí nedostatku skladových kapacít

Elektronické obchodovanie kráča ruka v ruke s logistickým zabezpečením. Zatiaľ, čo švajčiarsky e-commerce trh výrazne rastie, ponuka nehnuteľností pre logistiku zaostáva za dopytom.

Príležitosť pre externé fulfillment centrá

Akútny nedostatok vhodných nehnuteľností viedol online predajcov k tomu, aby túto oblasť prenechali externým spoločnostiam, ktoré majú zdroje na výstavbu fulfillment centier. V dôsledku toho dochádza k centralizácii, čo je trend, ktorý sa ešte viac zintenzívňuje, keď spoločnosti musia viac dbať na náklady.

Zákazníci medzitým požadujú čoraz rýchlejšie dodávky. Decentralizované zásobovanie by túto požiadavku elegantne vyriešilo, no vyžadovalo by si to viac skladov a neúmerne viac nákladov.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Dopyt po centrálnych lokalitách pretrváva

“Výber lokality logistických centier závisí od individuálnych požiadaviek a okolností,” uviedla Anica Raichle, zo spoločnosti Rimaplan, švajčiarskeho developera a poskytovateľa služieb v oblasti nehnuteľností.

Podľa Raichleovej preferencie koncových používateľov nemusia mať v logistických rozhodovacích procesoch prednosť. Pre denník Handelszeitung zdôraznila pretrvávajúci dopyt po centrálnych lokalitách v logistickom priemysle.

Švajčiarske spoločnosti v súčasnosti neprenášajú skutočné logistické náklady na zákazníkov v plnej miere alebo v dostatočnej miere. Nedostatok vhodných skladových priestorov znamená, že sa budú ešte viac spoliehať na veľkých externých poskytovateľov služieb. Ďalšou alternatívou je skladovanie tovaru v zahraničných skladoch, kde sú nižšie mzdové a dopravné náklady.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Veľký test logistiky: Koľko českých e-shopov ponúka dopravu zadarmo a ako rýchlo doručujú svoje objednávky?
7 min. čítanie

Veľký test logistiky: Koľko českých e-shopov ponúka dopravu zadarmo a ako rýchlo doručujú svoje objednávky?

Na zákaznícku skúsenosť nakupujúcich v e-shopoch má vplyv viacero faktorov. Vo veľkej miere ju ovplyvňuje používateľská prívetivosť nákupných košíkov, úroveň logistiky a zákaznícka podpora pri vrátení tovaru. Ako v týchto oblastiach obstáli české e-shopy? Spoločnosti Shopsys, Skladon a Retino už druhý rok po sebe uskutočnili v predvianočnom období Veľký test logistiky, ktorý mapuje úroveň českej […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+