Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Ste pripravení expandovať za hranice? Taliansky e-commerce očakáva prudký rast

E-commerce cross-border je v Európe mimoriadne obľúbený. Majitelia online biznisu môžu pri expandovaní na nové trhy využiť príležitosti, ktoré by sa inak neobjavili. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnili spoločnosti Shopping Tomorrow a Salesupply, trhy s najrýchlejším rastom e-commerce sú Taliansko, Dánsko, Nórsko, Poľsko, Česko a Švédsko.

Ste pripravení expandovať za hranice? Taliansky e-commerce očakáva prudký rast

Očakáva sa, že Taliansko sa v krátkom čase stane jedným z najväčších e-commerce trhov v Európe. Je to dôsledok rýchlej digitalizácie krajiny. Exponenciálny rast popularity online podnikania spôsobil to, že mladí talianski spotrebitelia radšej nakupujú na medzinárodných trhoch. Úspech zahraničných predajcov je však podmienený. Kľúčom je ústretovosť voči preferenciám miestnych spotrebiteľov.

Dôraz na doručovanie a spotrebiteľské návyky domácich 

Hoci starší Taliani chcú nakupovať online, mnohí z nich nemajú dôveru v logistiku dopravcov. Najväčšou výzvou pre spoločnosti, ktoré chcú predávať v Taliansku, je rýchle doručenie na menej dostupný juh krajiny. Taliansko sa snaží napredovať v budovaní digitálnej infraštruktúry. Dopravcovia začali inštalovať automatické odberné miesta po celej krajine. Využívanie miestnych dopravcov a skladov môže zahraničným predajcom pomôcť rýchlejšie doručovať tovar v rámci Talianska.

Kľúčom je ústretovosť voči preferenciám miestnych spotrebiteľov.

V správe sa tiež uvádza, na čo sa musia cezhraniční predajcovia pripraviť pred medzinárodnou expanziou. Získať si dôveru a presvedčiť spotrebiteľa, aby uprednostnil medzinárodný eshop pred domácim obchodom, si vyžaduje veľkú mieru citlivosti. “Pomôže uvedenie sortimentu od lokálnych značiek, ponuka obľúbených platobných brán alebo doručovanie cez etablovaných prepravcov. Dôležité sú jazykové mutácie pre každú krajinu pôsobnosti,” hovorí Hans Wiebum, výkonný riaditeľ Global v spoločnosti Salesupply.

Bezplatné doručenie ako spoločný menovateľ všetkých trhov

Všetky spomínané vzostupné trhy majú spoločného menovateľa. Ich spotrebitelia očakávajú rýchle a bezplatné doručenie. Taktiež uprednostňujú bezplatné vrátenie produktov. Ideálnym príkladom sú medzinárodní predajcovia s miestnou adresou na vrátenie tovaru, aby zvyšovali dôveru v logistické postupy. 

Spoločný menovateľ vzostupných trhov. Ich spotrebitelia očakávajú rýchle a bezplatné doručenie.

Každý trh má svoje vlastné špecifiká týkajúce sa spôsobov doručenia a služieb s tým spojené. Ak chcú byť cross border predajcovia úspešní na medzinárodnej úrovni, mali by si byť vedomí preferencií spotrebiteľov na každom trhu. Pre talianskych spotrebiteľov je mimoriadne dôležitý prvý dojem, nórski spotrebitelia sú verní značkám a pre švédskych spotrebiteľov je veľmi dôležitá udržateľnosť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+