Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Radek Hudák je novým marketingovým riaditeľom Knihobotu

Radek Hudák bol vymenovaný za marketingového riaditeľa kníhkupectva Knihobot pre český a zahraničný trh. Jeho hlavným poslaním je vybudovať marketingový tím, ktorý bude mať na starosti budovanie značky a tvorbu kampaní.

Radek Hudák je novým marketingovým riaditeľom Knihobotu

Hudák prichádza zo Shoptetu

Radek Hudák (33) prichádza do spoločnosti Knihobot ako CMO zo spoločnosti Shoptet, kde pôsobil posledných päť rokov a kde bol zodpovedný za marketing troch trhov a troch značiek – Shoptet, Shoptet Premium a Shoptet Pay. Pracoval tiež pre spoločnosť Slevomat, kde bol niekoľko rokov vedúcim marketingu, čo vyvrcholilo úspešným odchodom spoločnosti do Secret Escapes za viac ako 1,5 miliardy Kč.

Do spoločnosti Knihobot nastúpil s cieľom budovať značku nielen na českom trhu, ale aj v zahraničí – minulý rok vstúpil Knihobot na Slovensko a tento rok expandoval do Rakúska a Nemecka. To znamená nielen rozšírenie tímu, ale aj vytvorenie komunikačnej a marketingovej stratégie, ktorá podporí uvedenie služby u zahraničných zákazníkov. Hudák tak bude môcť využiť svoje znalosti zahraničného trhu a fungovania elektronického obchodu.

Týždenný podcast UPdate

Od najväčšej e-commerce platformy po budovanie re-commerce

“Radek bol pre nás jasnou voľbou. Má obrovské skúsenosti z pôsobenia v spoločnostiach Shoptet a Slevomat, kde sa významnou mierou podieľal na ich úspechu. Osobne som nikdy nehovoril s kompetentnejším marketérom, ako je Radek. Má obrovský prehľad o tom, ako marketing funguje z hľadiska výkonnosti a čísel. Zároveň však chápe, že úlohou značky a softovejších vecí nie je len “urobiť to pekné”. Kombinácia oboch týchto schopností je vzácna,” komentuje výber novej posádky Dominik Gazdoš, generálny riaditeľ spoločnosti Knihobot.

Novú spoluprácu si pochvaľuje aj Hudák: “Niekoľko stretnutí s Dominikom, predstavenie spoločnosti, ukážka toho, čo dokáže v logistike, a jasne definované plány ma presvedčili, že Knihobot je projekt, na ktorom chcem pracovať. Stretli sme sa v tom, čo chcem robiť – pomáhať pri rozvoji spoločností, ktoré sú na dobrej ceste stať sa dominantnými hráčmi na trhu.”

Vďaka svojej expanzii je spoločnosť Knihobot pripravená stať sa jedným z najvýznamnejších hráčov v európskom re-commerce. A to sa nemôže stať bez úspešného marketingu. Hoci dopyt po použitých veciach rastie a predaj použitého tovaru má obrovský potenciál a čoraz častejšie s ním pracujú aj veľké odevné značky, nechcú svoj marketing stavať len na “zelených témach”. “Vieme, že českí zákazníci oceňujú jednoduchosť našich služieb a to, že im šetríme prácu. Okrem toho sú radi, že knihy nachádzajú nových majiteľov a využitie. Preto by sme tieto témy radi uplatnili aj v našej komunikácii na zahraničných trhoch,” dodáva Hudák.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+