2 min. čítanie

Poľsko v hľadáčiku veľkých značiek. Stane sa centrom pre e-commerce logistiku?

Slovensko je považované za svetovú veľmoc v automotive segmente. Poľsko je zase známe ako popredný svetový exportér nábytku. Čoskoro sa toto tvrdenie môže zmeniť. Obrovské investície zahraničných značiek do budovania infraštruktúry e-commerce segmentu nemožno prehliadať.

Poľsko v hľadáčiku veľkých značiek. Stane sa centrom pre e-commerce logistiku?

E-commerce segment s módou bude rásť

Podľa viacerých prognóz by príjmy z online predaja v európskom módnom priemysle mohli v roku 2025 presiahnuť 365 miliárd USD. V roku 2020 hodnota tohto segmentu nepredstavovala ani polovicu. Poľsko – a najmä jeho západná časť – sa stáva centrom elektronického obchodu s módou pre celú západnú Európu. Táto geografická oblasť zohráva dôležitú úlohu najmä pre Nemecko.

Nový logistický park v blízkosti nemeckých hraníc

Známy developer Panattoni uvádza do prevádzky Panattoni Park Sulechów III, ktorý si prenajala nemecká spoločnosť BestSecret. Spoločnosť prevádzkuje internetový obchod, ktorý dodáva tovar do 27 krajín Európy. V novom logistickom parku si prenajala 88 500 m2 s možnosťou rozšírenia o ďalších 42 000 m2. Okrem toho developer pripraví priestor na použitie viacpodlažných regálov (Pick Towers) a zabezpečí vyvýšenú časť budovy. Výstavba sa bude realizovať v niekoľkých fázach od januára do júna 2023.

Kľúčovou výhodou Sulechova je jeho blízkosť k nemeckej hranici, ktorá je vzdialená len niečo vyše hodiny jazdy od plánovaného centra. Okrem toho je mesto vzdialené 30 minút od krajského mesta Zielona Góra, čo je dôležitá výhoda z pohľadu dostupnosti zamestnancov. 

V poslednom období sa objavilo viacero správ, ktoré signalizujú dopyt zahraničných hráčov po strategickej polohe Poľska na mape Európy. K Aliexpressu sa pridal Amazon a ďalšie spoločnosti plánujú v Poľsku vybudovať logistické centrá, ktoré pomôžu európskej e-commerce infraštruktúre.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+