Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Poľsko v hľadáčiku veľkých značiek. Stane sa centrom pre e-commerce logistiku?

Slovensko je považované za svetovú veľmoc v automotive segmente. Poľsko je zase známe ako popredný svetový exportér nábytku. Čoskoro sa toto tvrdenie môže zmeniť. Obrovské investície zahraničných značiek do budovania infraštruktúry e-commerce segmentu nemožno prehliadať.

Poľsko v hľadáčiku veľkých značiek. Stane sa centrom pre e-commerce logistiku?

E-commerce segment s módou bude rásť

Podľa viacerých prognóz by príjmy z online predaja v európskom módnom priemysle mohli v roku 2025 presiahnuť 365 miliárd USD. V roku 2020 hodnota tohto segmentu nepredstavovala ani polovicu. Poľsko – a najmä jeho západná časť – sa stáva centrom elektronického obchodu s módou pre celú západnú Európu. Táto geografická oblasť zohráva dôležitú úlohu najmä pre Nemecko.

Nový logistický park v blízkosti nemeckých hraníc

Známy developer Panattoni uvádza do prevádzky Panattoni Park Sulechów III, ktorý si prenajala nemecká spoločnosť BestSecret. Spoločnosť prevádzkuje internetový obchod, ktorý dodáva tovar do 27 krajín Európy. V novom logistickom parku si prenajala 88 500 m2 s možnosťou rozšírenia o ďalších 42 000 m2. Okrem toho developer pripraví priestor na použitie viacpodlažných regálov (Pick Towers) a zabezpečí vyvýšenú časť budovy. Výstavba sa bude realizovať v niekoľkých fázach od januára do júna 2023.

Kľúčovou výhodou Sulechova je jeho blízkosť k nemeckej hranici, ktorá je vzdialená len niečo vyše hodiny jazdy od plánovaného centra. Okrem toho je mesto vzdialené 30 minút od krajského mesta Zielona Góra, čo je dôležitá výhoda z pohľadu dostupnosti zamestnancov. 

V poslednom období sa objavilo viacero správ, ktoré signalizujú dopyt zahraničných hráčov po strategickej polohe Poľska na mape Európy. K Aliexpressu sa pridal Amazon a ďalšie spoločnosti plánujú v Poľsku vybudovať logistické centrá, ktoré pomôžu európskej e-commerce infraštruktúre.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+