2 min. čítanie

Okopírovala Klarna české Twisto? Pozornosť púta podobnou kampaňou

Text aktuálnej kampane spoločnosti Klarna sa až nápadne podobá na komunikáciu Twista spred dvoch rokov. Švédska firma inšpiráciu konkurentom odmieta.

Okopírovala Klarna české Twisto? Pozornosť púta podobnou kampaňou

Podobný slogan

Fintech spoločnosť Klarna spustila outdoorovú reklamnú kampaň. Tá svojím nosným sloganom “Láska nepočká. Platenie s Klarnou áno” rozvírila vody českého marketingu. S podobným textom pracovala pred dvoma rokmi aj česká značka Twisto, ktorá okrem iného komunikovala: “Prianie nepočká, Twisto áno”.

“Zrejme sme vymysleli takú dobrú kampaň, že ani medzinárodný gigant, ktorý nám prišiel konkurovať do Českej republiky, nedokázal vymyslieť lepšiu. Kopírovanie je najvyššia forma pocty a my to tak budeme brať. Musíme ich len upozorniť, aby neskopírovali naše televízne spoty, ktoré nám zakázali,” komentuje s úsmevom Renata Salátová, CCO spoločnosti Twisto.

zdroj: Mediaguru

Týždenný podcast UPdate

Klarna však inšpiráciu Twistom odmieta. Podľa hovorcu značky sa aktuálna kampaň zameriava na český mesiac lásky, čo nie je prípad Twistu. “Veta ‘Láska nepočká’ je nadčasové príslovie, ktoré rezonuje u mnohých. Vzhľadom na hlavnú ponuku Klarny, ktorá sa zameriava na možnosť platby ‘pay later’, je spojenie medzi spontánnosťou lásky a pohodlím, že na nákup nemusíme čakať, pre našu značku prirodzené a zmysluplné,” hovorí a dodáva, že kampaň bola navrhnutá unikátne a pred jej spustením si značka overila, že túto formuláciu ešte žiadna lokálna značka nepoužila.

Na oboch kampaniach je zaujímavé, že ich spája nielen podobný text, ale aj marketérka Agnieszka Jabłońska-Twaróg, ktorá sa pred dvoma rokmi podieľala na tvorbe kampane Twista a teraz pracuje v marketingu B2C v spoločnosti Klarna.

Spoločnosť Klarna pôsobí na českom trhu od minulého roka, pričom bola založená v roku 2005 vo Švédsku. Spoločnosť Twisto pôsobí na trhu od roku 2013, na poľský trh vstúpila v roku 2018 a predminulý rok sa stala súčasťou austrálskej spoločnosti Zip.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+