2 min. čítanie

Na Slovensko prichádza nová kuriérska spoločnosť

Slovensko, no najmä Bratislava, môže na jeseň očakávať príchod novej kuriérskej spoločnosti. Ukrajinská doručovacia spoločnosť Nova Post v rámci vstupu na nové trhy smeruje do krajín s početnou ukrajinskou menšinou. Informuje o tom televízia Markíza.

Na Slovensko prichádza nová kuriérska spoločnosť

Nova Post smeruje do Bratislavy

Slovensko, no najmä Bratislava, môže na jeseň očakávať príchod novej kuriérskej spoločnosti. Ukrajinská doručovacia spoločnosť Nova Post v rámci vstupu na nové trhy smeruje do krajín s početnou ukrajinskou menšinou.

„Najnovšie, v treťom štvrťroku 2023, vstúpime na slovenský trh. Zatiaľ sa to bude týkať Bratislavy,“ uviedol generálny riaditeľ Nova Post pre Českú republiku Volodymyr Sterenchuk.

Skôr než spoločnosť úplne prenikne na tunajší trh, chce popracovať na doručovaní zásielok medzi Slovenskom a Ukrajinou. Konkrétnejšie plány so Slovenskom nechceli Ukrajinci prezradiť.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Nova Post prednedávnom vstúpila aj do Česka. Začiatkom júna otvorila v Prahe prvú prevádzku. Neskôr plánuje rozšíriť expedíciu aj do iných českých miest.

„V tomto roku otvoríme ďalšie pobočky v Prahe a v Brne a investujeme tri milióny korún (cez 127-tisíc eur) do rozvoja spoločnosti v Českej republike,“ ozrejmil spolumajiteľ skupiny Nova Post Vyacheslav Klymov.

Nova Post, skupina ukrajinských a medzinárodných spoločností, ešte skôr otvorila prevádzky v Poľsku, Litve a Moldavsku. Kým ich otvorí na Slovensku, chce sa zamerať na Nemecko a Rumunsko.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+