Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Meta spustí platené verzie služieb Facebook a Instagram bez reklám

Meta plánuje uvedenie platených verzií sociálnych sietí Facebook a Instagram v Európe, ktoré budú bez reklám. Tento krok spoločnosti je reakciou na európsku reguláciu, spôsob ako sa jej vyhnúť a zároveň snahou zachovať svoj hlavný zdroj príjmu.

Meta spustí platené verzie služieb Facebook a Instagram bez reklám

Spoplatnené verzie pre Európu

Podľa informácií zverejnených na blogu Meta Platforms sa platené verzie týchto sociálnych sietí snažia prispôsobiť európskym predpisom. Táto iniciatíva by mala byť dostupná pre užívateľov z krajín Európskej únie, ako aj z Švajčiarska a ďalších krajín Európskeho hospodárskeho priestoru, vrátane Islandu, Nórska a Lichtenštajnska. Používatelia, ktorí sa rozhodnú pre túto platenú službu, budú mať možnosť využívať Facebook a Instagram bez otravných reklám.

Cena za mesačné predplatné bude závisieť od toho, či službu využívate na webovom prehliadači alebo na smartfónoch a tabletoch so systémami Android a iOS. Mesačné predplatné cez webový prehliadač bude stáť 9,99 eura, čo je približne 245 českých korún. Pre mobilných užívateľov na Androide a iOS bude cena 12,99 eura, čo je približne 319 korún.

Týždenný podcast UPdate

Možnosť výberu bude zachovaná

Táto nová možnosť umožní používateľom vybrať si medzi bezplatnou verziou sociálnych sietí s reklamami a platenou verziou bez reklám. To by mohlo pomôcť Meta Platforms dodržať európske predpisy, ktoré obmedzujú spôsob cielenia reklám na používateľov bez ich súhlasu.

Hlavným obchodným modelom spoločnosti Meta je už takmer 20 rokov poskytovanie bezplatných služieb sociálnych sietí a predaj reklamy podnikom, ktoré chcú osloviť používateľov sociálnych sietí. Podľa denníka Financial Times (FT) je Európa po Severnej Amerike druhým najziskovejším regiónom spoločnosti Meta. Finančná riaditeľka spoločnosti Susan Li v apríli uviedla, že reklama v Európskej únii predstavuje približne 10 % celkového obchodu spoločnosti.

Spoločnosť Meta sa v minulosti dostala do problémov v súvislosti s európskymi predpismi týkajúcimi sa ochrany osobných údajov. Irský úrad pre ochranu osobných údajov (DPC) jej v januári udelil pokutu vo výške 390 miliónov eur za nútenie používateľov akceptovať cielenú reklamu ako podmienku používania siete Facebook. Neskôr spoločnosť oznámila, že bude žiadať používateľov v Európskej únii o súhlas pred povolením firmám cieliť reklamy na základe ich preferencií.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+