3 min. čítanie

Krabicový e-shop a dizajn na mieru

Vedeli ste, že až 95 % nákupných rozhodnutí sa udeje na báze emócií? Či v danom e-shope nakúpime, alebo nie, ovplyvní aj webdizajn. Na to, aby ste mali používateľsky prívetivý, unikátny a responzívny webdesign, nepotrebujete e-shop na mieru. Aj prenájom e-shopu umožňuje vytvoriť e-shop s vlastným dizajnom a odlíšiť sa tak od konkurencie. 

Jana Kvasnicová Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk
Krabicový e-shop a dizajn na mieru

Ak práve zvažujete tvorbu e-shopu a chcete poznať rôzne možnosti, čítajte ďalej. V závere článku nájdete aj zopár tipov na užitočné grafické nástroje nielen pre začiatočníkov.

Ako upraviť design e-shopu na prenájom? 

E-shop na prenájom je skvelou voľbou pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť web na mieru, no chcú mať všetky potrebné funkcie bez zbytočných poplatkov navyše. Už dávno neplatí, že krabicový e-shop nemôže mať dizajn na mieru. Len treba nájsť vhodný CMS systém.

 • Úpravy webdizajnu cez CSS

Ak ovládate CSS, resp. ste ochotní si čo-to naštudovať, prípadne máte vo svojom okolí niekoho, kto sa v CSS vyzná, je to jedna z obľúbených ciest.

Pokiaľ máte možnosť upraviť si CSS, váš e-shop môže vo finále vyzerať napríklad takto:

 

e-shop s úpravou CSS

 • Dizajn na mieru a krabicový e-shop

Cenová kalkulácia pozostáva z 2 častí – práca webdizajnéra a práca kódera. Na začiatku je brífing s webdizajnérom, ktorého cieľom je spoznať vaše produkty / služby, značku,  zákazníkov a ciele. Pri tvorbe grafických podkladov je však dôležité vychádzať z funkcionality daného e-shopového systému a jeho špecifík. Preto je ideálna komunikácia medzi klientom, grafikom a tvorcom daného riešenia alebo s webdizajnérmi, ktorých vám vieme odporučiť.

Do procesu kódovania je možné zaangažovať vlastného, skúseného kódera, ktorý získa prístup k manuálom s inštrukciami. Ďalšia možnosť je využiť služby interného kódera.

e-shop dizajn na mieru

Výhodou e-shopu s vlastným dizajnom vytvoreným v e-shopovom systéme na prenájom je, že každý dizajnový prvok si viete editovať sami. Ak máte eshop na mieru a na zmenu v dizajne si netrúfate, počítajte s ďalšou investíciou.

 • Čiastkové úpravy na mieru

V praxi sa často stretávame aj s požiadavkou na úpravu len titulnej stránky, resp. tzv. hlavičky a následné prispôsobenie ostatných prvkov, ako je napríklad štýl výpisu produktov z kategórie a detail produktu. Dizajnové úpravy si tak e-shopári rozkúskujú presne tak, ako im finančná situácia práve dovoľuje a v priebehu roka posielajú ďalšie požiadavky. Ideálne je však vždy začať aspoň so základným grafickým návrhom, z ktorého vieme vyčítať všetky potrebné informácie. Bez neho sa náklady na takúto úpravu dizajnu e-shopu často zbytočne navýšia.

Redizajn e-shopu – na čo by ste nemali zabudnúť

Základným pravidlom je nenútiť návštevníkov svojho webu zbytočne premýšľať.  

Ďalej odporúčame:

 • prehľadnú a jednoduchú navigáciu,
 • zobraziť produkty, ktoré chcete predať čo najskôr,
 • responzívny webdizajn,
 • rýchle načítanie webu,
 • dobre čitateľné fonty, s ktorými je Google kamarát.

Grafické programy pre začiatočníkov

 1. Canva – určite ste už o nej počuli a nepochybne ju aj vyskúšali. Pomôže vám s tvorbou loga, bannerov, headerov, postov pre sociálne siete aj s prípravou infografík.
 2. Photophea – pre tých, ktorí hľadajú kvalitný online editor fotografií na svoj e-shop alebo na sociálne siete, sa možno hodí táto online česká verzia Photoshopu.
 3. Mockupy – sú šablóny vytvorené z reálnej fotografie, do ktorých môžete umiestniť svoje produkty a fotky. Za vyskúšanie stoja napr.:
  1. artboard.studio
  2. mockuper.net
  3. smartmockups.com

E-shop design ovplyvňuje dôveryhodnosť e-shopu, dĺžku návštevy a samozrejme počet objednávok. Väčšina nákupných rozhodnutí prebieha podvedome, pri redizajne e-shopu preto vždy musíme dbať hlavne na jednoduchosť a intuitívnosť. Či už sa vyberiete cestou tvorby e-shopu na mieru, alebo zvolíte redizajn e-shopu na prenájom, prajeme vám veľa úspechov a spokojných klientov.

Zdieľať článok
Jana Kvasnicová
Content a Account Manager BiznisWeb.sk

Pre klientov BiznisWebu pripravujem články s tipmi pre podnikanie na internete, rozhovory o trendoch v digitálnom marketingu, prezentujem novinky v našom CMS FLOX a spravujem našu FB poradňu.

Tento článok ti prináša

BiznisWeb

BiznisWeb.sk je systém určený na rýchle vytvorenie e-shopu alebo webstránky. Ponúka množstvo funkcií, podrobnú nápovedu a ochotný support. Umožňuje vytvorenie vlastného e-shopu rýchlo a lacno. BiznisWeb.sk je moderný a plne funkčný CMS systém, ktorý sa pravidelne aktualizuje.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
8 tipov pre optimalizáciu feedov a úspešnú online expanziu
7 min. čítanie

8 tipov pre optimalizáciu feedov a úspešnú online expanziu

Produktové feedy ostávajú pre mnoho e-shopov atraktívnou možnosťou prepojenia produktov v rámci ich online expanzie na nové trhy. Ako efektívne pracovať s feedmi a na čo si dať pozor? Preskúmajte svet produktových feedov a zistite, ako špecializované aplikácie menia pravidlá hry v oblasti správy feedov a uľahčujú e-shopom digitálnu expanziu.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+