Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Kníhkupectvo Knihobot opäť prerobilo milióny korún

Digitálny antikvariát Knihobot, do ktorého investovala spoločnosť Miton, sa nachádza v režime prudkého rastu. Aj za cenu miliónových strát. 

Kníhkupectvo Knihobot opäť prerobilo milióny korún
Zdroj: Depositphotos

Knihobot zaknihoval prudký rast 

Spoločnosť v roku 2022 zarobila viac ako 182 miliónov Kč (7,6 mil. eur). To je v porovnaní s rokom 2021 nárast o 140 percent (!). Je to solídny výkon, najmä v kontexte toho, že celý český e-commerce trh v roku 2022 klesol o 12 percent. Rovnako tak klesol aj domáci knižný trh.

Čistá strata spoločnosti Bookbot za sledované obdobie predstavuje 8,4 milión Kč (350 tisíc eur), rovnako ako pred rokom. Za posledné štyri roky Knihobot kumuloval stratu viac ako 15 miliónov Kč. 

“Pre nás je to kontrolovaná strata, vzhľadom na rastúci obrat a hranicu marže, ktorú sa nám darí držať, nijako neohrozuje naše podnikanie. Práve naopak, po minuloročnej internej reštrukturalizácii sme stabilní a môžeme rásť aj v dnešnom útlme. To platí aj pre našu expanziu, kde sme rozhodne nemali dôvod výrazne zľaviť z našich plánov,” povedal generálny riaditeľ Dominik Gazdoš.

V minulom roku sa Knihobot rozhodol expandovať aj na slovenský trh, investovať do technológií a zamestnať nových ľudí. Môže sa zdať, že to spoločnosť prepálila. V jednom momente minulého roka Knihobot dokonca prerábal 3 milióny Kč mesačne. Potom prepustil tretinu svojich zamestnancov.

Spoločnosť Knihobot vlastnia David Gazdoš (27,3 %), Dominik Gazdoš (28,14 %) a Miton (44,55 %).

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
10 výziev k akcii (CTA), ktoré zvýšia vaše konverzie
3 min. čítanie

10 výziev k akcii (CTA), ktoré zvýšia vaše konverzie

Poznáte ten pocit, keď si čítate zaujímavý článok, pozriete si pútavý obrázok, prejdete všetkým obsahom a… necháte za sebou len tichú prehliadku? Toto je bežná realita na dnešnom webe, kde nás bombardujú informáciami. Ale čo keby to mohlo byť inak? Čo keby sme dokázali premeniť pasívnych návštevníkov na aktívnych účastníkov?

Andrej Kajan Andrej Kajan
CEO
Prečítať článok
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+