Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Gebrüder Weiss vsádza v Budapešti na elektrické dodávky

Medzinárodná logistická spoločnosť Gebrüder Weiss pokračuje v realizácii svojho cieľa udržateľnej dopravy a od leta tohto roku dodáva tovar koncovým zákazníkom v Budapešti bez emisií.

Gebrüder Weiss vsádza v Budapešti na elektrické dodávky

Desať elektrických dodávok v Budapešti

Spoločnosť Gebrüder Weiss chce dodávať tovar bez emisií. Na rozvoz elektroniky, domácich spotrebičov a nábytku z veľkých internetových obchodov, ako je IKEA, do domácností v maďarskom hlavnom meste používa desať plne elektrických dodávok. V budúcom roku rozšíri túto možnosť prepravy aj do ďalších maďarských miest.

“Vďaka tichému a ekologickému elektrickému pohonu sú pre nás tieto vozidlá ideálnou voľbou pre mestskú dopravu. Prispievajú k zlepšeniu kvality ovzdušia a zároveň podporujú náš firemný cieľ dosiahnuť do roku 2030 klimatickú neutralitu,” vysvetľuje Bálint Varga, Country Manager spoločnosti Gebrüder Weiss v Maďarsku, a dodáva: “Chceme, aby naša doprava bola čo najviac udržateľná, a tieto bezemisné dodávky sú dôležitým krokom týmto smerom.”

Počas prvých troch mesiacov boli e-dodávky v prevádzke sedem dní v týždni a celkovo najazdili 72 000 kilometrov, čo zodpovedá úspore 15 ton CO2 v porovnaní s príslušným dieselovým vozidlom.

Týždenný podcast UPdate

 

Spolupráca so spoločnosťou IKEA

K úspechu tohto projektu významne prispela úzka spolupráca medzi spoločnosťami Gebrüder Weiss a IKEA, ktoré majú podobnú víziu udržateľnej dopravy. “Pre spoločnosť IKEA je veľmi dôležité, aby sa náš ekologický tovar dostal k ľuďom prostredníctvom bezemisných dopravných prostriedkov. So spoločnosťou Gebrüder Weiss máme po svojom boku podobne zmýšľajúceho partnera, ktorý nás na tejto ceste podporuje,” zdôrazňuje Bránko Aczkov, Service Operation Developer IKEA v Maďarsku, a dodáva, že v Rakúsku spoločnosť Gebrüder Weiss od roku 2021 doručuje tovar IKEA do domácností pomocou elektrických vozidiel.

Spoločnosť Gebrüder Weiss pôsobí v Maďarsku od roku 1990 a v súčasnosti prevádzkuje osem pobočiek, pričom je jedným z lídrov na trhu v oblasti doručovania domov, prepravy nábytku, spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov. Po úspešnej pilotnej fáze v Budapešti chce spoločnosť Gebrüder Weiss ďalej rozširovať svoje klimaticky neutrálne služby pre koncových zákazníkov. Od roku 2024 bude v maďarských mestách Győr, Pécs, Zalaegerszeg a Szeged doručovať tovar ďalších desať elektrických dodávok Ford E-Transit. Rozširovanie vozového parku o vozidlá s alternatívnym pohonom je súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti Gebrüder Weiss. Okrem elektrických dodávok využíva elektrické nákladné vozidlá aj v Rakúsku a vo Švajčiarsku sa spolieha na vodík.

Potenciál elektrických vozidiel v Českej republike

“Nedávno sme v Českej republike úspešne otestovali ťahač Volvo FM Electric, ktorý sa osvedčil aj v kopcovitom teréne, a to tak z hľadiska jazdných vlastností, ako aj z hľadiska spotreby a prejdenej vzdialenosti,” hovorí Jan Kodada, obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti Gebrüder Weiss ČR, a zdôrazňuje, že zavádzanie elektrických vozidiel na nové trasy je súčasťou stratégie spoločnosti na zníženie vplyvu vlastnej činnosti na životné prostredie. “V súčasnosti vidíme hlavný potenciál elektrických vozidiel predovšetkým pri preprave na vzdialenosti do 200 kilometrov,” uzatvára Jan Kodada.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+