Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Financovanie eshopov je na vzostupe. Lemonero expanduje v Holandsku

Fintech startupy už nejaký čas narúšajú inak konzervatívny bankový sektor. Jedným z týchto startupov je aj české Lemonero, ktoré svoje služby najnovšie ponúkne v Holandsku. Lemonero zároveň oznámila svoje budúcoročné plany expandovať v regióne DACH.

Financovanie eshopov je na vzostupe. Lemonero expanduje v Holandsku

Startup založili v roku 2019 Honza Laštůvka a Luboš Malík. Tento rok spoločnosť expandovala aj na Slovensko a získala viac ako 10 miliónov eur na urýchlenie svojich expanzných plánov. Najnovšie Lemonero ponúkne svoje služby aj v Holandsku.

Jednoduché financovanie internetových obchodov 

Lemonero poskytuje finančné prostriedky malým a stredným ecommerce podnikom. Spoločnosti, ktoré potrebujú dodatočné finančné prostriedky na nákup zásob, môžu u veriteľa požiadať o úver až do výšky 40 000 eur. Podľa spoločnosti je jednoduchšie a rýchlejšie požiadať o úver prostredníctvom platformy ako v banke. Zákazníci môžu prostredníctvom platformy nahrať svoje dokumenty a podpísať zmluvu online. Žiadosť trvá celkovo 10 minút.

Žiadosti o pôžičku sa posudzujú pomocou vlastného nástroja umelej inteligencie. Algoritmus zabezpečuje, aby podniky nedostali vyšší úver, ako si môžu dovoliť. Tento úverový startup spolupracuje aj s partnermi ako sú trhoviská alebo poskytovatelia platobných služieb. Tí môžu integrovať softvér Lemonero a ponúkať financovanie ďalším obchodníkom.

Expanzia v Európe

“Holandsko je našou prvou zastávkou pri expanzii do západnej Európy. V budúcom roku už plánujeme spustenie v regióne DACH a v Španielsku,” hovorí Eva Vašutová, manažérka spoločnosti Lemonero. V nasledujúcich rokoch Lemonero plánuje expanziu vo Francúzsku, Španielsku a severských krajinách.

Lemonero plánuje preinvestovať v Holandsku do konca tohto roka niekoľko desiatok miliónov eur.

Financovanie na základe príjmov

Spoločnosť pomáha tisícom internetových obchodov v Českej republike a na Slovensku. Zároveň spolupracuje so známymi platformami ako GoPay, Mall a Alza. Tieto platformy môžu internetovým obchodom ponúkať vstavané financovanie Lemonero.

Spoločnosť očakáva, že vďaka financovaniu založenému na príjmoch sa jeho zákaznícka základňa rýchlo rozrastie. Podľa spoločnosti Lemonero je viac ako 84 % všetkých žiadostí o pôžičku schválených. Splátky sú založené na percentuálnom podiele príjmov podniku. To znamená, že pôžičky neovplyvňujú peňažné toky spoločnosti. Keďže podniky nemusia poskytovať žiadne záruky, toto riešenie financovania je obľúbené najmä u internetových obchodov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+