2 min. čítanie

E-commerce gigant Amazon našiel nový smer v podpore online predajcov

Amazon sa preorientoval od svojho primárneho obchodného cieľa. Už nejde len o vytváranie vrcholne fungujúcej e-commerce platformy; stáva sa partnerom e-commerce predajcov, kdekoľvek si zvolia svoje miesto. Pritom jedným z týchto miest je aj Amazon.

E-commerce gigant Amazon našiel nový smer v podpore online predajcov

Tento posun je dôsledkom výraznej zmeny v obchodnej štruktúre samotného Amazonu. Pred 10 rokmi predstavovali predajcovia tretích strán 40 % tržieb, no dnes zabezpečujú až 60 % celkových tržieb. Zároveň sa spoločnosť stala skutočne globálnou firmou, ktorá predávaja produkty vo viac než 39 krajinách. Predajcovia so sídlom v USA minulý rok vyviezli viac ako 216 miliónov produktov zákazníkom na iných trhoch. Celkový počet jednotiek sa za posledné desaťročie zväčšil až osemnásťkrát.

Inovácia ako kľúč k rastu

Proces pomoci tretím stranám predajcov v uplynulom roku tiež prispeje k rozvoju Amazonu a zlepší jeho obchodné kapacity. Spoločnosť sa snaží podporovať predajcov svojimi rôznorodými službami a navyše podnecuje tímy k inováciám a vytváraniu nových nápadov mimo obvyklých hraníc maloobchodu a technológií. 

Nedávna konferencia Amazon Accelerate 2023 predstavila ustavične sa rozrastajúce portfólio produktov a služieb, ktoré sú k dispozícii predajcom tretích strán. Na tejto konferencii prednášali viacerí kľúčoví rečníci, vrátane Dharmesha Mehtu, viceprezidenta pre partnerský predaj. Medzi body, ktoré predstavil, patrí plnenie skladu, celosvetová distribúcia, pozemná služba doručovania balíkov, hardvér pre prepravu a riadenie zásob, financovanie a finančné prehľady, prieskum produktov a trhu či riadenie vzťahov so zákazníkmi.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+