2 min. čítanie

Chorvátsky porovnávač cien spúšťa marketplace pod skupinou Heureka

Chorvátska platforma na porovnávanie cien Jeftinije.hr spustila novú službu: Jeftinije Marketplace. Okrem porovnávania cien od rôznych predajcov umožní spotrebiteľom nakupovať tieto produkty priamo na platforme.

Chorvátsky porovnávač cien spúšťa marketplace pod skupinou Heureka

Jeftinije.hr je jednou z najväčších online platforiem na porovnávanie cien v Chorvátsku. Je súčasťou skupiny Heureka, ktorá pôsobí v 9 krajinách. Podľa spoločnosti má na mesačnej báze 23 miliónov užívateľov a sieť 55 000 partnerských internetových obchodov. Online podniky teraz môžu svoje produkty predávať na všetkých trhoch v rámci celej skupiny.

Marketplace je odpoveďou na tvrdú konkurenciu v online biznise

“Byť hráčom v e-commerce je v súčasnosti čoraz náročnejšia práca. Náklady na reklamu exponenciálne rastú a konkurencia je tvrdšia ako kedykoľvek predtým. Zároveň sú spotrebitelia čoraz náročnejší. Dostať používateľa na svoju stránku, zvládnuť logistiku a doručenie a zároveň poskytnúť špičkový užívateľský zážitok môže byť pre tím priemerného internetového obchodu, ktorý sa orientuje na predaj, jednoducho priveľa. Práve tu sú marketplaces veľkou pomocou, konkrétne zvládnu mnohé z uvedených prác,” vysvetľuje David Čreslovnik, generálny riaditeľ spoločnosti Jeftinije.hr.

Skúsenosti a údaje skupiny Heureka

Chorvátska platforma mohla na spustenie trhoviska využiť digitálny rámec, ktorý skupina Heureka Group už používa pre svoje ďalšie online trhoviská. Domáce partnerské e-shopy tak budú môcť predávať aj v ostatných krajinách, v ktorých skupina pôsobí.

Jeftinije.hr je jednou z najväčších online platforiem na porovnávanie cien v Chorvátsku.

“Prichádzame do Chorvátska, aby sme miestnym obchodníkom otvorili nové cross-border možnosti. V súčasnosti predstavujú trhoviská viac ako 10 % nášho GMV a očakávame, že toto percento v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov výrazne porastie,” povedal Michal Vodák, prevádzkový riaditeľ skupiny Heureka.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+