2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy.

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday.

TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu v aplikácii TikTok,” vysvetľujú vo svojom newsroome.

Zdroj: TikTok

Výzva pre americký e-commerce

TikTok chce získať silnú pozíciu u amerických zákazníkov tým, že ponúka zľavy až do 50 %. Očakáva sa, že tento krok vytvorí konkurenciu pre etablované e-obchodné značky ako Amazon, Walmart, Facebook a Instagram.

Dôležité bude sledovať upravovať výdavky za reklamy na základe výkonnostných dát v reálnom čase. E-commerce obchodníci by mali byť pripravení usmeriť výdavky na kanály alebo platformy, ktoré prinášajú najlepšie výsledky.

 

Hľadajú sa nové cesty k osloveniu

Aby e-commerce značky čo najlepšie využili dotované zľavy, mali by staviť na silný video obsah. Videá oproti ostatným formátom obstáli najlepšie pri konverzných sadzbách na platformách ako Amazon, Target a Walmart. Algoritmus TikToku pravdepodobne bude uprednostňovať obsah, ktorý generuje návštevnosť na jeho stránkach TikTok Shop.

Firmy, ktoré nebudú mať presne premyslené finálne akciové ceny, môžu využiť príležitosť ponúknuť akciu s postupne klesajúcou zľavou. S postupom času sa výška zľavy bude znižovať,môže poskytnúť motiváciu k nákupu a neodkladať ju.

Dotované zľavy znamenajú pre e-commerce spoločnosti príležitosť pre nákladovo efektívny predaj počas sviatkov a zvyšuje konkurenciu v online priestore. Americkí zákazníci minulý rok v rámci Black Friday a Cyber Monday na internete utratili viac ako 20 miliárd dolárov. A TikTok so svojím rozsiahlym početom používateľov dúfa, že si z tejto trhovej časti ukrojí významný podiel.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+