Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Apple prichádza s vlastnou BNPL službou. Apple Pay Later dostupná zatiaľ iba v USA

Spoločnosť Apple dáva k dispozícii Apple Pay Later všetkým používateľom v Spojených štátoch, po tom, čo ju prvýkrát uviedla pre obmedzený počet používateľov v marci. Apple Pay Later umožňuje používateľom rozdeliť náklady na nákup cez Apple Pay na štyri rovnaké platby počas šiestich týždňov bez úrokov alebo poplatkov za oneskorené platby. Spoločnosť túto funkciu prvýkrát oznámila v júni 2022 počas svojej konferencie pre vývojárov Worldwide Developers Conference (WWDC).

Apple prichádza s vlastnou BNPL službou. Apple Pay Later dostupná zatiaľ iba v USA

Bezúročný nákup na 4 splátky

Webová stránka tech giganta teraz uvádza, že Apple Pay Later môžu zákazníci použiť na nákupy v hodnote od 75 do 1 000 dolárov vykonané cez iPhone a iPad.

Ak chcete začať s Apple Pay Later, musíte požiadať o pôžičku v aplikácii Wallet. Budete požiadaní, aby ste zadali sumu, ktorú chcete požičať, a potom sa zaviazať k podmienkam Apple Pay Later. Po schválení budete môcť pri platbe online a v aplikáciách na iPhone a iPad vidieť možnosť “Zaplatiť neskôr”.

Pred dokončením nákupu pomocou Apple Pay Later dostanete prehľad o štyroch nových platbách spolu s ostatnými nadchádzajúcimi platbami Apple Pay Later. Môžete použiť možnosť autoplatby na vykonávanie platieb alebo ich môžete platiť manuálne. Budete dostávať upozornenia a pripomienky, keď sa blížia termíny splatnosti vašich platieb, a môžete mať prístup ku všetkým informáciám o platbách v aplikácii Wallet.

Web tech giganta upozorňuje, že váš bankový účet môže účtovať poplatky, ak váš účet s debetnou kartou neobsahuje dostatočné finančné prostriedky na splácanie pôžičiek.

Týždenný podcast UPdate

Záujemcovia musia splniť niekoľko podmienok

Pre získanie oprávnenia na Apple Pay Later musíte mať aspoň 18 rokov a byť občanom Spojených štátov alebo legálnym obyvateľom s fyzickou adresou v USA. Musíte tiež nastaviť Apple Pay s vhodnou debetnou kartou na svojom zariadení. Apple uvádza, že pravdepodobne budete musieť overiť svoju identitu vodičským preukazom alebo štátnym preukazom s fotografiou.

Hodnotenie úverovej spôsobilosti a poskytovanie pôžičiek pre Apple Pay Later rieši spoločnosť Apple Financing. Pokiaľ ide o obchodnícku stránku vecí, Apple Pay Later je umožnené prostredníctvom programu Mastercard Installments, pričom Goldman Sachs slúži ako vydavateľ platobnej karty Mastercard používanej na vykonanie všetkých nákupov cez Apple Pay Later.

Apple Pay Later je teraz konkurenciou pre rovnaké služby “kúp teraz, plať neskôr” (BNPL) od spoločností ako je napríklad PayPal, Affirm, Klarna.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+