Najväčšou výzvou dronov je hlučná prevádzka
Model MK30, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2024, je oproti predchádzajúcej verzii menší a ľahší, je schopný odolávať vyšším teplotám a širšiemu spektru poveternostných podmienok. Ďalším kľúčovým prvkom je tichší chod. Hluk dronov je najčastejšou výhradou pri využívaní tejto technológie v obytných štvrtiach.
Spoločnosť Amazon píše: “Zníženie hlučnosti našich dronov je dôležitou technickou výzvou, na ktorej náš tím pracuje. Naše drony lietajú stovky metrov vo vzduchu, vysoko nad ľuďmi a budovami. Dokonca aj keď klesajú, aby doručili balíky, naše drony sú vo všeobecnosti tichšie ako mnoho zvukov, ktoré by ste bežne počuli v typickej štvrti. Letecký vedecký tím spoločnosti Prime Air vytvoril nové vrtule navrhnuté na mieru, ktoré znížia vnímaný hluk modelu MK30 o ďalších 25 %. To je zmena, ktorá nás veľmi teší.”
Nové bezpečnostné systémy
Na palube sú aj nové bezpečnostné systémy navrhnuté tak, aby sa vyhli širokej škále prekážok, od iných dronov cez stromy až po ľudí a domáce zvieratá. “Hoci nie je možné odstrániť všetky riziká spojené s lietaním, pri navrhovaní bezpečnosti do nášho systému využívame osvedčený letecký prístup,” píše spoločnosť. “Ako vždy, náš najnovší dron prejde prísnym hodnotením národných leteckých úradov, ako je Federálny letecký úrad, aby sme preukázali jeho bezpečnosť a spoľahlivosť.”
“Ak chcete trvalo udržateľným spôsobom doručiť veľký výber tovaru za menej ako hodinu, prípadne do 30 minút,” píše Amazon, “drony sú najefektívnejšou cestou k úspechu.”
Spoločnosť Amazon však nie je jediná, ktorá vsadila na doručovanie pomocou dronov. Program Wing spoločnosti Alphabet nedávno oznámil dohodu so spoločnosťou DoorDash o doručovaní potravín v austrálskom Logane.