Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Amazon predstavil svoj nový doručovací dron MK30

Spoločnosť Amazon práve predstavila MK30, najnovšiu verziu svojho doručovacieho dronu.  Nový systém je nástupcom modelu MK27-2.

Amazon predstavil svoj nový doručovací dron MK30

Najväčšou výzvou dronov je hlučná prevádzka

Model MK30, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2024, je oproti predchádzajúcej verzii menší a ľahší, je schopný odolávať vyšším teplotám a širšiemu spektru poveternostných podmienok. Ďalším kľúčovým prvkom je tichší chod. Hluk dronov je najčastejšou výhradou pri využívaní tejto technológie v obytných štvrtiach.

Spoločnosť Amazon píše: “Zníženie hlučnosti našich dronov je dôležitou technickou výzvou, na ktorej náš tím pracuje. Naše drony lietajú stovky metrov vo vzduchu, vysoko nad ľuďmi a budovami. Dokonca aj keď klesajú, aby doručili balíky, naše drony sú vo všeobecnosti tichšie ako mnoho zvukov, ktoré by ste bežne počuli v typickej štvrti. Letecký vedecký tím spoločnosti Prime Air vytvoril nové vrtule navrhnuté na mieru, ktoré znížia vnímaný hluk modelu MK30 o ďalších 25 %. To je zmena, ktorá nás veľmi teší.”

zdroj: Amazon

Nové bezpečnostné systémy

Na palube sú aj nové bezpečnostné systémy navrhnuté tak, aby sa vyhli širokej škále prekážok, od iných dronov cez stromy až po ľudí a domáce zvieratá. “Hoci nie je možné odstrániť všetky riziká spojené s lietaním, pri navrhovaní bezpečnosti do nášho systému využívame osvedčený letecký prístup,” píše spoločnosť. “Ako vždy, náš najnovší dron prejde prísnym hodnotením národných leteckých úradov, ako je Federálny letecký úrad, aby sme preukázali jeho bezpečnosť a spoľahlivosť.”

“Ak chcete trvalo udržateľným spôsobom doručiť veľký výber tovaru za menej ako hodinu, prípadne do 30 minút,” píše Amazon, “drony sú najefektívnejšou cestou k úspechu.”

Spoločnosť Amazon však nie je jediná, ktorá vsadila na doručovanie pomocou dronov. Program Wing spoločnosti Alphabet nedávno oznámil dohodu so spoločnosťou DoorDash o doručovaní potravín v austrálskom Logane.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+