2 min. čítanie

Amazon pomáha v Londýne znižovať emisie uhlíka. Doručovanie pomocou e-bicyklov

Spoločnosť Amazon oznámila otvorenie svojho prvého centra mikromobility. Centrum sa nachádza v londýnskom Hackney a k tisícom elektrických dodávok pribudnú e-cargo bicykle. 

Amazon pomáha v Londýne znižovať emisie uhlíka. Doručovanie pomocou e-bicyklov

E-bicykle namiesto klasických dodávok

Amazon spúšťa flotilu elektronických nákladných bicyklov a tím peších doručovateľov, ktorí nahradia tisíce dodávok na londýnskych cestách.

Internetový predajca otvára svoje prvé centrum “mikromobility” a so svojou novou flotilou elektrických vozidiel dokáže doručiť 5 miliónov zásielok ročne. Prevádzka bicyklov však bude na pleciach partnerských spoločností, nie Amazonu. V rámci svojho úsilia o zníženie emisií oxidu uhličitého, plánuje Amazon vybudovať viac takýchto centier po celom Spojenom kráľovstve. .

John Boumphrey, manažér spoločnosti Amazon pre Spojené kráľovstvo, povedal: “Spoločnosť Amazon smeruje ku globálnej budúcnosti s nulovými emisiami oxidu uhličitého. Jedným zo spôsobov, ako to robíme, je transformácia našich dopravných sietí. Naše nové e-nákladné bicykle, chodúle a rastúci vozový park elektrických doručovacích vozidiel nám v najbližších mesiacoch pomôžu v Londýne a Spojenom kráľovstve doručovať zákazníkom viac zásielok s nulovými emisiami ako kedykoľvek predtým.”

Mete Coban, člen kabinetu rady Hackney pre životné prostredie a dopravu, plán privítal. “Ak chceme dosiahnuť čistú nulu, je kľúčové riešiť emisie z dopravy. Veľmi nás teší, že sme v spolupráci so spoločnosťou Amazon podporili jej snahu stiahnuť z ulíc tradičné dodávky a nahradiť ich e-vozidlami. Pomôže to znížiť emisie a zlepšiť kvalitu ovzdušia pre ľudí v Hackney aj mimo neho,” povedal Coban.

Tento krok prichádza v čase, keď sa naprieč Londýnom šíri iniciatíva za znižovanie uhlíkovej stopy. V dôsledku stimulov britskej vlády a novej infraštruktúry stretnete na bicykloch rozvozcov piva či mlieka, dídžejov a dokonca aj inštalatérov.   

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+