2 min. čítanie

Ako funguje e-shop s najväčším investičným potenciálom na Slovensku (Juraj Králik, Zajo)

Juraj Králik je zakladateľom slovenskej značky Zajo, ktorá vyrába outdoorové oblečenie a doplnky. Od založenia značky v 90.

Veronika Pečimon Hesková Veronika Pečimon Hesková
Editor-in-Chief Ecommerce Bridge

Juraj Králik je zakladateľom slovenskej značky Zajo, ktorá vyrába outdoorové oblečenie a doplnky. Od založenia značky v 90.tych rokoch, prešli kus cesty a dnes si ich produkty môžu zákazníci objednať vo vyše 17 krajinách sveta. Za ich snahu a úspechy tento rok získali aj prestížne ecommerce ocenenie MastersGate Awards v kategórii “E-shop s najväčším investičným potenciálom”. Rozprávali sme sa o ich začiatkoch aj plánoch do budúcnosti.

V rozhovore sa dozviete:

  • 0:50 ako a kedy začal s výrobou, kedy sa z biznisu z detskej izby stal úspešný e-shop;
  • 2:44 kedy sa rozhodli expandovať do zahraničia, ako tam získavali nových zákazníkov a partnerov, v ktorých krajinách momentálne predávajú svoje výrobky;
  • 6:49 prečo sa rozhodli urobiť jednotný e-shop s rôznymi jazykovými mutáciami, kto im spravuje weby, kto má na starosti obsahový aj výkonnostný marketing;
  • 9:10 aké špecifiká vypozorovali v rôznych krajinách, čo funguje na zákazníkov, s akými problémami sa stretávajú, kde majú zákaznícku podporu;
  • 14:12 či spolupracujú s influencermi a či v zahraničí používajú aj offline reklamu;
  • 16:41 kde sa produkty Zajo vyrábajú;
  • 18:46 aké sú ich plány do budúcnosti, kde budú otvárať nové predajne, čím sa odlišujú od konkurencie.

 

Zdieľať článok
Veronika Pečimon Hesková
Editor-in-Chief Ecommerce Bridge

V Ecommerce Bridge sa venuje najmä komunikácii s autormi, editovaniu a publikovaniu článkov a video rozhovorov. Má na starosti celý chod projektu, inovácie, propagáciu a všetko spojené s obsahovou stránkou.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
1 min. čítanie

Majú sa marketéri báť AI a automatizácie? Máme tu úsvit úpadku marketingu, ako sme ho poznali doteraz?

So šéfom a zakladateľom agentúry PS:Digital, Petrom Šebom, sme sa v tomto rozhovore rozprávali o budúcnosti automatizácie a umelej inteligencie (AI) v digitálnom biznise a o tom, ako môže tento pokrok už čoskoro zmeniť prácu marketérov vo všeobecnosti. Môžu tieto trendy ohroziť živobytie copywriterov alebo grafikov?

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Miroslava Birešová, Kaufland
2 min. čítanie

Na slovenský a český trh už čoskoro vstúpi Kaufland online trhovisko. Ako ho môžu e-shopy využiť pre svoj rast? (Miroslava Birešová, Global Marketplace)

V tejto časti magazínu Ecommerce Bridge nám sales manažérka Kaufland Global Marketplace pre Česko a Slovensko, Miroslava Birešová, priblížila nové Kaufland online trhovisko, ktoré vstúpi na trh už v tomto roku. Ako zmení pomery v e-commerce prostredí v našom priestore a čo nové prinesie?

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok