2 min. čítanie

Prevádzkujete v Nemecku e-shop? PayPal ponúkne službu “zaplať neskôr”

Spoločnosť PayPal rozširuje ponuku služieb pre nemecký trh. Minulý týždeň oznámila spustenie novej platobnej metódy "Pay later". Zákazníci si môžu vybrať túto službu pri nákupe do 1 000 eur a zaplatiť zaň po 30 dňoch bez ďalších zbytočných nákladov.

Prevádzkujete v Nemecku e-shop? PayPal ponúkne službu “zaplať neskôr”

Predĺženie lehoty splatnosti z dvoch týždňov na mesiac

PayPal patrí medzi najpreferovanejšie formy platieb v celej Európe a v roku 2020 sa stala úplne prvou voľbou nemeckých spotrebiteľov. Podobne ako konkurent Klarna, aj PayPal ponúka službu “Pay Later” celosvetovo. Vo väčšine krajín však musia zákazníci zaplatiť do 14 dní. V Nemecku sa spoločnosť PayPal rozhodola túto lehotu predĺžiť na 30 dní.

Obchodník si rozšíri možnosti platieb a vo svojom e-shope pridá tlačidlo PayPal “Zaplatiť neskôr”. Zákazník je presmerovaný na PayPal účet, prihlási sa a vyberie si túto možnosť alebo “Platba po 30 dňoch”. Odložené platby budú dostupné len pri nákupoch do 1 000 eur. Výhodou je splatnosť dlžnej sumy formou inkasa. Zákazník tak nemusí vykonávať bankový prevod. Dátum splatnosti ako aj dlžná čiastka sú uvedené na zákazníckom účte a celý proces je transparentný. Dlžnú čiastku môžu zákazníci samozrejme zaplatiť aj pred uplynutím 30 dní.    

Obchodník vo svojom e-shope pridá tlačidlo PayPal “Zaplatiť neskôr”.

Táto služba vznikla spojením dvoch najobľúbenejších metód: PayPal a odložená platba  

“Zavedením služby “Platba po 30 dňoch” chceme našim zákazníkom poskytnúť ďalšie jednoduché, flexibilné a bezpečné riešenie online nakupovania. Podporujeme zodpovedné nákupné správanie a samých seba vnímame ako obchodných partnerov. Ponúkame zákazníkom transparentnosť a prehľad o neuhradených platbách, ako aj vykonávanie kontroly kreditu pri všetkých transakciách Pay later. Samozrejmosťou je odpustenie poplatkov z omeškania. V celom našom sortimente služieb sa predovšetkým zameriavame na spokojnosť zákazníkov,” hovorí Jörg Kablitz, výkonný riaditeľ spoločnosti PayPal pre Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Podľa spoločnosti PayPal nová služba spája dva najpopulárnejšie spôsoby platby v Nemecku: PayPal a tzv. odložená platba. Tá je medzi Nemcami skutočne obľúbená. Nemeckí spotrebitelia si radšej kontrolujú svoj nákup ešte pred jeho zaplatením.

Ak ste svoj online biznis rozšírili aj do Nemecka, táto služba môže byť pre vaše podnikanie prínosom. A pretože PayPal platí vopred, predajcom nevzniká žiadna strata. Za svoj tovar dostanú zaplatené ihneď. 

Prečítajte si aj článok o odvrátenej strane platobnej metódy BNPL (buy now-pay later)

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením
6 min. čítanie

Týždenný sumár 23/2024: Sociálne médiá začínajú suplovať vyhľadávače, unikátny produkt priťahuje viac ako cena, otestuje Reel ešte pred zverejnením

Pozrite sa na príklady ako využiť aplikáciu WhatsApp for Business na zvýšenie predajov. Shein začína ponúkať zánovné položky. Zhrnuli sme najzaujímavejšie májové udalosti a pridali k nim vlastný pohľad na vec.

Veronika Slezáková Veronika Slezáková
Editor in Chief @ Ecommerce Bridge, Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+