Zaujíma ma
22. novembra 2022
22. novembra 2022

Prepustili ju zo Shopify. Z odstupného založila vlastnú spoločnosť

2 min čítanie

Stella Alexandrova bola jednou z 1 000 zamestnancov, ktorých v júli prepustila spoločnosť Shopify. Bývalá zamestnankyňa využila svoje odstupné a založila startup Mave. 

Technologické firmy tento rok znižovali tisíce pracovných pozícií v snahe znížiť náklady a pripraviť sa na recesiu. Len tento mesiac spoločnosť Meta oznámila plány na prepustenie 11 000 zamestnancov, Twitter znížil počet zamestnancov o 50 % a Amazon ruší 10 000 pracovných miest. 

Nečakaný vyhadzov

Stella Alexandrova patrila tri roky k vedúcim pracovníkom, ktorí sa starali o rast Shopify v Kanade. Jedného júlového rána je však prišiel e-mail s informáciou, že bola prepustená. 

“Bola som šokovaná,” povedala Alexandrova v rozhovore. “Bola som taká zmätená, vôbec som to nečakala. Hoci v iných veľkých technologických firmách dochádzalo k prepúšťaniu, cítila som sa celkom bezpečne a nemyslela som, že to bude mať vplyv aj na moju prácu.” 

Alexandrova považovala svoje prepustenie za príležitosť na začatie vlastného podnikania.

“Prepúšťanie nemôžem ovplyvniť – stalo sa to, čo sa stalo a podnik musel urobiť tieto škrty,” povedala. “Nemôžem ovplyvniť výsledok, ale môžem ovplyvniť svoju reakciu.” 

zdroj: Stella Alexandrova

Aplikácia pre cestovateľov

Vášnivá cestovateľka plánovala začiatkom tohto roka cestu. Pri príprave narazila na mnohé cestovateľské blogy typu DIY travel, resp. “cestovanie na vlastnú päsť” a uvedomila si potenciál podnikania s organizovaním výletov. 

Spoločnosť Shopify jej po prepustení ponúkla päťmesačné odstupné, čím jej vlastne “zaplatila za to, aby som si mohla založiť vlastnú firmu,” povedala. 

Týždeň po prepustení Alexandrova založila aplikáciu Mave, ktorá ľuďom pomáha plánovať ich cestovateľský itinerár do niekoľkých minút. Po tom, ako sa podelila o svoj nápad na sieti LinkedIn, príspevok sa stal virálnym. 

Alexandrova teraz prijala 11 zamestnancov a hovorí, že zoznam čakateľov na Mave sa rozrástol na 16 000 ľudí. Pre nový startup plánuje získať investora. 

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.


Posledné
Obľúbené