2 min. čítanie

Shopify reaguje na súčasnú situáciu. Stovky zamestnancov príde o prácu

Spoločnosť Shopify údajne prepustí 10 % svojich zamestnancov. Podľa spoločnosti je to spôsobené poklesom dopytu zákazníkov po vrcholnom raste počas pandémie. Shopify je jednou z mnohých technologických spoločností, ktoré v poslednom čase znižujú náklady prepúšťaním.

Shopify reaguje na súčasnú situáciu. Stovky zamestnancov príde o prácu

Spoločnosť Shopify nezverejnila, koľko zamestnancov prepustí, ale denník Wall Street Journal uvádza, že prepustí 1 000 ľudí, čo predstavuje 10 % všetkých zamestnancov. Shopify je popredná platforma elektronického obchodu z Kanady, ktorá zastrešuje viac ako 2 milióny predajcov na celom svete. Väčšina obchodníkov pochádza zo Spojených štátov, ale európska zákaznícka základňa za posledné dva roky výrazne vzrástla.

Dopyt zákazníkov sa vracia na úroveň spred dvoch rokov 

Počas pandémie “dopyt po Shopify prudko vzrástol”, píše generálny riaditeľ Tobi Lütke v príspevku na blogu spoločnosti. V dôsledku toho spoločnosť Shopify investovala do spoločnosti, pričom očakávala v segmente elektronického obchodu skokový nárast o 5 až 10 rokov. Dopyt zákazníkov sa však teraz vracia na úroveň spred pandémie. 

“Nakoniec som riskoval a urobil som chybu. Teraz sa musíme prispôsobiť. V dôsledku toho sa dnes musíme s niektorými z vás rozlúčiť a je mi to veľmi ľúto,” Tobi Lütke, CEO Shopify. 

Elektronický obchod dosiahol vrchol v roku 2020. Podobne aj spoločnosť Shopify zaznamenala v rokoch 2020 až 2022 výrazný rast. Počet obchodov Shopify sa dokonca strojnásobil, a to najmä v európskych krajinách, ako je Spojené kráľovstvo a Francúzsko. Ako dôsledok týchto udalostí, spoločnosť výrazne zvýšila počet zamestnancov z 1 900 v roku 2016 na približne 10 000 v roku 2021. 

Najviac sú postihnutí zamestnanci z oblasti náboru, podpory a predaja, píše generálny riaditeľ, ako aj miesta s “príliš duplicitnými úlohami “. Shopify je jednou z mnohých technologických spoločností, ktoré v poslednom čase znižujú náklady prepúšťaním, rovnako ako gigant odložených platieb Klarna. Kvôli inflácii je akciový trh v pohybe, čo vedie k ochladeniu záujmu investorov. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+