2 min. čítanie

Shopify reaguje na súčasnú situáciu. Stovky zamestnancov príde o prácu

Spoločnosť Shopify údajne prepustí 10 % svojich zamestnancov. Podľa spoločnosti je to spôsobené poklesom dopytu zákazníkov po vrcholnom raste počas pandémie. Shopify je jednou z mnohých technologických spoločností, ktoré v poslednom čase znižujú náklady prepúšťaním.

Shopify reaguje na súčasnú situáciu. Stovky zamestnancov príde o prácu

Spoločnosť Shopify nezverejnila, koľko zamestnancov prepustí, ale denník Wall Street Journal uvádza, že prepustí 1 000 ľudí, čo predstavuje 10 % všetkých zamestnancov. Shopify je popredná platforma elektronického obchodu z Kanady, ktorá zastrešuje viac ako 2 milióny predajcov na celom svete. Väčšina obchodníkov pochádza zo Spojených štátov, ale európska zákaznícka základňa za posledné dva roky výrazne vzrástla.

Dopyt zákazníkov sa vracia na úroveň spred dvoch rokov 

Počas pandémie “dopyt po Shopify prudko vzrástol”, píše generálny riaditeľ Tobi Lütke v príspevku na blogu spoločnosti. V dôsledku toho spoločnosť Shopify investovala do spoločnosti, pričom očakávala v segmente elektronického obchodu skokový nárast o 5 až 10 rokov. Dopyt zákazníkov sa však teraz vracia na úroveň spred pandémie. 

“Nakoniec som riskoval a urobil som chybu. Teraz sa musíme prispôsobiť. V dôsledku toho sa dnes musíme s niektorými z vás rozlúčiť a je mi to veľmi ľúto,” Tobi Lütke, CEO Shopify. 

Elektronický obchod dosiahol vrchol v roku 2020. Podobne aj spoločnosť Shopify zaznamenala v rokoch 2020 až 2022 výrazný rast. Počet obchodov Shopify sa dokonca strojnásobil, a to najmä v európskych krajinách, ako je Spojené kráľovstvo a Francúzsko. Ako dôsledok týchto udalostí, spoločnosť výrazne zvýšila počet zamestnancov z 1 900 v roku 2016 na približne 10 000 v roku 2021. 

Najviac sú postihnutí zamestnanci z oblasti náboru, podpory a predaja, píše generálny riaditeľ, ako aj miesta s “príliš duplicitnými úlohami “. Shopify je jednou z mnohých technologických spoločností, ktoré v poslednom čase znižujú náklady prepúšťaním, rovnako ako gigant odložených platieb Klarna. Kvôli inflácii je akciový trh v pohybe, čo vedie k ochladeniu záujmu investorov. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+