Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

LinkedIn trendy na rok 2024: Základný manuál pre dosah na sociálnej sieti LinkedIn

S príchodom roku 2024 sa LinkedIn a digitálny marketing neustále vyvíjajú a transformujú. Od AI-generovaného obsahu po personalizáciu. Tu sú najvýznamnejšie trendy, ktoré by ste mali sledovať a implementovať vo vašich stratégiách.

LinkedIn trendy na rok 2024: Základný manuál pre dosah na sociálnej sieti LinkedIn
Zdroj: Depositphotos

1. AI-Generovaný obsah a automatizácia

Umelá inteligencia (AI) preniká hlbšie do sféry tvorby obsahu. V roku 2024 očakávame, že AI nástroje budú schopné generovať rôzne formáty obsahu a umožnia používateľom automatizáciu. 

2. Interaktívny obsah

Interaktívny obsah ako sú ankety, kvízy a rozšírená realita, bude v roku 2024 kľúčom pre zapojenie publika. Tento typ obsahu je nielen zapamätateľnejší, ale tiež podporuje hlbšiu interakciu s užívateľmi a zvyšuje tak váš dosah. 

3. Krátke video formáty

Platformy ako TikTok, Instagram Reels a YouTube Shorts ukazujú, že krátke videá sú efektívnym spôsobom, ako získať pozornosť a angažovanosť publika. Využitie týchto formátov v marketingových a obchodných stratégiách na LinkedIn bude v roku 2024 ešte dôležitejšie. Nezabúdajte však na to, že titulky sú pri videách kľúčové, 70 % používateľov ich sleduje bez zvuku. 

4. Personalizovaný obsah vedie

Spotrebitelia očakávajú obsah, ktorý je prispôsobený ich individuálnym potrebám a záujmom. Firmy by mali využívať dáta a analýzy na vytvorenie obsahu, ktorý zodpovedá ich cieľovej skupine, vrátane hodnotných odporúčaní.

5. Autentickosť 

V roku 2024 bude dôraz na autentický obsah. Transparentnosť a ľudský prístup vo vašom marketingu budú kľúčové pre budovanie dôvery a lojality zákazníkov.

6. Efektívne využitie “háčikov” v príspevkoch

Vytvorenie silného úvodu, alebo “háčiku”, v príspevkoch na LinkedIn bude nevyhnutné na zvýšenie zapojenia. Atraktívny úvod určuje rozdiel medzi príspevkom, ktorý si nikto nevšimne a tým, ktorý dosahuje vyššie interakcie.

7. Interná podpora a spolupráca

Posilnenie vzájomného “lajkovania” a komentovania príspevkov medzi kolegami v rámci firmy zvýši vašu viditeľnosť a zapojenie sledovateľov na platforme.

8. Personalizácia 2.0

Pokročilá úroveň personalizácie v správach na LinkedIn bude aj naďalej dôležitá. Vyžaduje sa hlbší prieskum a písanie relevantnejších správ.

Záverom, v roku 2024 bude úspech na LinkedIn závisieť od schopnosti zapojiť tieto trendy do vašej stratégie. Od AI-generovaného obsahu po personalizované správy cez rôzne možnosti automatizácie. Dôležité bude využívať inovatívne prístupy a technológie, ktoré vám pomôžu vytvárať hodnotnejší, relevantnejší a interaktívnejší obsah.

Zdieľať článok
Juraj Zaťko

Juraj je marketingový špecialista a pomáha firmám uspieť v online svete. Aktuálne sa na plný plyn venuje svojej spoločnosti Birdline, ktorá sa zameriava na komplexné marketingové riešenia pre malé a stredné podniky.

Tento článok ti prináša

Birdline

Birdline je digitálna marketingová agentúra so sídlom v Banskej Bystrici, ktorá sa zameriava na poskytovanie komplexných online služieb pre podniky. Ponúka širokú škálu služieb vrátane tvorby webových stránok, PPC, sociálnych médií, identifikácie značky a SEO. Birdline je známy svojím prístupom zameraným na vzdelávanie a rast spolu so svojimi klientmi a ich potrebami.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+