4 min. čítanie

BarCampy na Slovensku

Čo je to BarCamp? Ide o medzinárodnú sieť neštandardných otvorených (ne)konferencií vytvorených užívateľmi. Je to stretnutie pre ľudí pripravených zdieľať a učiť sa nové veci.

BarCampy na Slovensku

BarCampy sa zvyčajne týkajú informačných technológií, dátovej analytiky, marketingu, ale rozširujú sa aj do iných oblasít. Môže ísť o prednášky, workshopy či diskusie, ktorých témy vytvárajú samotní účastníci, prípadne je téma či zameranie konkrétneho BarCampu vopred daná.

Ak nie je téma stanová vopred, výber okruhov sa môže určovať napr. hlasovaním na webovej stránke vopred. Organizátor dovolí potenciálnym rečníkom navrhnúť svoje témy a v prípade, že rečník dostane dostatok hlasov, je zaradený do programe konferencie.

Takéto konferencie môžu alebo nemusia mať svojho moderátora. Záleží od spôsobu vedenia celej akcie. Neoceniteľným prínosom takýchto neformálnych stretnutí je predovšetkým celkom otvorený networking, ktorý často prináša nové možnosti spolupráce či inšpirácie.

BarCampy na Slovensku sa postupne rozširujú. Najviac sa ich koná, samozrejme, v Bratislave, ale výnimkou nie sú ani iné mestá.

BarCamp Bratislava

Organizátorom je agentúra Vibration, obvyklým miestom je bratislavský podnik KC Dunaj a stretnutie je určené pre začínajúcich, ale aj zabehnutých podnikateľov. Témy sa teda točia okolo rôznych know-how v podnikaní, vytváraní obchodného modelu, budovaní úspešnej kariéry, ale naposledy to bolo aj o work-life balance.

BarCamp Žilina

Témou stretnutí v Žiline bývali predovšetkým informačné technológie, marketing a dizajn. Organizátormi sú žilinskí dobrovoľníci, ktorí sa orientujú v daných témach a záleží im na spoločnom rozvíjaní komunity, zdieľaní informácií, skúseností a príležitostí.

WordCamp Košice

Formou BarCampu je aj WordCamp, ktorý má u nás za sebou zatiaľ iba dva ročníky, ale organizuje v 65 krajinách sveta. Miestom konania konferencie na Slovensku boli Košice. Súčasťou stretnutí sú zaujímavé prednášky a príbehy rečníkov, ktorí majú veľmi blízko k WordPressu, online marketingu, brand-buildingu či webdizajnu. Zdieľanie skúseností a informácií, diskusia, workshopy a networking. O tom všetkom je WordCamp Košice.

StartupCamp

Či už v Bratislave, ale napríklad aj v Piešťanoch či Košiciach, témou veľmi pravidelných stretnutí, ktoré sa dnes už nekonajú, boli informácie a novinky zo sveta startupov. Bola to príležitosť pre stretnutia zakladateľov, investorov aj začínajúcich nadšencov hľadajúcich inšpiráciu. Bolo to každomesačné neformálne stretnutie ľudí zaujímajúcich sa o internetové startupy.

MeasureCamp

Inšpirovaný barcampom, ale navrhnutý vlastným spôsobom. Asi tak by sa dal definovať MeasureCamp, ktorého pôvod je v Londýne a šíri sa postupne viacerými krajinami. Ide o stretnutia marketérov či analytikov. Akcia nemá fixný program, ten sa prakticky tvorí priamo na mieste pri networkingu. K eventu patria aj workshopy so zaujímavými hosťami.

Knihovnícky barcamp

Knižnice, knižná kultúra, knižničná teória, prax či knižné projekty. O tom všetkom je tento BarCamp naposledy organizovaný v bratislavskom Vklube. Cieľom stretnutia je prezentácia nových nápadov, technológií a generovanie potenciálu pre vytváranie nových projektov a rôznych pracovných skupín. Výsledkom by malo byť prepojenie mladých progresívnych slovenských knihovníkov s ďalšími komunitami z oblasti knižnej kultúry, informačných technológii či marketingu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
2 min. čítanie

Ecommerce Bridge LIVE pokračuje! Tentokrát 16.2 v Prešove

Po úspešnej prvej konferencii Ecommerce Bridge LIVE v Trnave sa “roadshow” presúva na východ do Prešova. V Trnave sme sa veľa vecí naučili a preto prichádzame do Prešova o to múdrejší a lepšie pripravení 🙂 Zapracovali sme na programe konferencie aj na LIVE streame. Čo vás v Prešove čaká a neminie: line-up piatich prednášajúcich expertov […]

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
11 min. čítanie

Najväčšia moravská konferencia pre e-shopy je tu. Poďte to zažiť s nami!

Pre mnohé e-shopy sa pomaly, ale isto začína náročné obdobie. Ústup koronavírusových opatrení, začiatok vojny na Ukrajine a s tým súvisiaci nástup hospodárskej recesie pravdepodobne ukončia hody, ktoré vo svete e-commerce vládli posledné dva roky a prejavia sa nižšou ochotou spotrebiteľov nakupovať. Napriek tomu existuje pomerne veľa e-shopov, ktoré sa s touto situáciou vyrovnávajú s […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok