3 min. čítanie

BarCampy na Slovensku

Čo je to BarCamp? Ide o medzinárodnú sieť neštandardných otvorených (ne)konferencií vytvorených užívateľmi. Je to stretnutie pre ľudí pripravených zdieľať a učiť sa nové veci.

BarCampy na Slovensku

BarCampy sa zvyčajne týkajú informačných technológií, dátovej analytiky, marketingu, ale rozširujú sa aj do iných oblasít. Môže ísť o prednášky, workshopy či diskusie, ktorých témy vytvárajú samotní účastníci, prípadne je téma či zameranie konkrétneho BarCampu vopred daná.

Ak nie je téma stanová vopred, výber okruhov sa môže určovať napr. hlasovaním na webovej stránke vopred. Organizátor dovolí potenciálnym rečníkom navrhnúť svoje témy a v prípade, že rečník dostane dostatok hlasov, je zaradený do programe konferencie.

Takéto konferencie môžu alebo nemusia mať svojho moderátora. Záleží od spôsobu vedenia celej akcie. Neoceniteľným prínosom takýchto neformálnych stretnutí je predovšetkým celkom otvorený networking, ktorý často prináša nové možnosti spolupráce či inšpirácie.

BarCampy na Slovensku sa postupne rozširujú. Najviac sa ich koná, samozrejme, v Bratislave, ale výnimkou nie sú ani iné mestá.

BarCamp Bratislava

Organizátorom je agentúra Vibration, obvyklým miestom je bratislavský podnik KC Dunaj a stretnutie je určené pre začínajúcich, ale aj zabehnutých podnikateľov. Témy sa teda točia okolo rôznych know-how v podnikaní, vytváraní obchodného modelu, budovaní úspešnej kariéry, ale naposledy to bolo aj o work-life balance.

BarCamp Žilina

Témou stretnutí v Žiline bývali predovšetkým informačné technológie, marketing a dizajn. Organizátormi sú žilinskí dobrovoľníci, ktorí sa orientujú v daných témach a záleží im na spoločnom rozvíjaní komunity, zdieľaní informácií, skúseností a príležitostí.

WordCamp Košice

Formou BarCampu je aj WordCamp, ktorý má u nás za sebou zatiaľ iba dva ročníky, ale organizuje v 65 krajinách sveta. Miestom konania konferencie na Slovensku boli Košice. Súčasťou stretnutí sú zaujímavé prednášky a príbehy rečníkov, ktorí majú veľmi blízko k WordPressu, online marketingu, brand-buildingu či webdizajnu. Zdieľanie skúseností a informácií, diskusia, workshopy a networking. O tom všetkom je WordCamp Košice.

StartupCamp

Či už v Bratislave, ale napríklad aj v Piešťanoch či Košiciach, témou veľmi pravidelných stretnutí, ktoré sa dnes už nekonajú, boli informácie a novinky zo sveta startupov. Bola to príležitosť pre stretnutia zakladateľov, investorov aj začínajúcich nadšencov hľadajúcich inšpiráciu. Bolo to každomesačné neformálne stretnutie ľudí zaujímajúcich sa o internetové startupy.

MeasureCamp

Inšpirovaný barcampom, ale navrhnutý vlastným spôsobom. Asi tak by sa dal definovať MeasureCamp, ktorého pôvod je v Londýne a šíri sa postupne viacerými krajinami. Ide o stretnutia marketérov či analytikov. Akcia nemá fixný program, ten sa prakticky tvorí priamo na mieste pri networkingu. K eventu patria aj workshopy so zaujímavými hosťami.

Knihovnícky barcamp

Knižnice, knižná kultúra, knižničná teória, prax či knižné projekty. O tom všetkom je tento BarCamp naposledy organizovaný v bratislavskom Vklube. Cieľom stretnutia je prezentácia nových nápadov, technológií a generovanie potenciálu pre vytváranie nových projektov a rôznych pracovných skupín. Výsledkom by malo byť prepojenie mladých progresívnych slovenských knihovníkov s ďalšími komunitami z oblasti knižnej kultúry, informačných technológii či marketingu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Communication Summit 2024: Neprestávajte sa pýtať!
10 min. čítanie

Communication Summit 2024: Neprestávajte sa pýtať!

Komunikujte pozitívne, jednoducho, bez greenwashingu a inteligentne s AI. Takto by sa dal zhrnúť 7. ročník konferencie Communication Summit od spoločnosti Blue Events, ktorá sa konala 5. júna v O2 universum. Či už ste boli medzi štyrmi stovkami návštevníkov, alebo nie, pozrite si súhrn toho najdôležitejšieho, čo počas programu odznelo.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Creative Restart 2024 o tvorivej vášni a vízii
3 min. čítanie

Creative Restart 2024 o tvorivej vášni a vízii

Digitálna agentúra Taste organizuje druhý ročník Creative Restart, ktorý sa uskutoční 20. júna 2024 v Kine Lucerna. Za prípravou celého line-upu opäť stojí Roman Číhalík, ktorý si ako leitmotív tohtoročnej konferencie zvolil tému Passion & Vision. Na pódiu uvidíme renomovaných českých i zahraničných tvorcov z rôznych kreatívnych oblastí. Tešiť sa môžete napríklad na dizajnérku Annu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Zaostrené na inovácie, kreativitu, AI a prístupnosť. Prestížna technologická konferencia WebExpo opäť zaplnila Palác Lucerna
2 min. čítanie

Zaostrené na inovácie, kreativitu, AI a prístupnosť. Prestížna technologická konferencia WebExpo opäť zaplnila Palác Lucerna

V sálach pražskej Lucerny vystúpilo 91 medzinárodných špičkových odborníkov zo sveta technológií. Okrem prednášok, praktických workshopov, diskusií a konzultácií s mentormi boli pripravené aj rôzne aktivity pre deti – detský kútik pre najmenších a praktické workshopy pre starších, kde si mohli oťukať základy programovania, vyskúšať 3D tlač a pracovať s nástrojmi generatívnej umelej inteligencie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+