3 min. čítanie

BarCampy na Slovensku

Čo je to BarCamp? Ide o medzinárodnú sieť neštandardných otvorených (ne)konferencií vytvorených užívateľmi. Je to stretnutie pre ľudí pripravených zdieľať a učiť sa nové veci.

BarCampy na Slovensku

BarCampy sa zvyčajne týkajú informačných technológií, dátovej analytiky, marketingu, ale rozširujú sa aj do iných oblasít. Môže ísť o prednášky, workshopy či diskusie, ktorých témy vytvárajú samotní účastníci, prípadne je téma či zameranie konkrétneho BarCampu vopred daná.

Ak nie je téma stanová vopred, výber okruhov sa môže určovať napr. hlasovaním na webovej stránke vopred. Organizátor dovolí potenciálnym rečníkom navrhnúť svoje témy a v prípade, že rečník dostane dostatok hlasov, je zaradený do programe konferencie.

Takéto konferencie môžu alebo nemusia mať svojho moderátora. Záleží od spôsobu vedenia celej akcie. Neoceniteľným prínosom takýchto neformálnych stretnutí je predovšetkým celkom otvorený networking, ktorý často prináša nové možnosti spolupráce či inšpirácie.

BarCampy na Slovensku sa postupne rozširujú. Najviac sa ich koná, samozrejme, v Bratislave, ale výnimkou nie sú ani iné mestá.

BarCamp Bratislava

Organizátorom je agentúra Vibration, obvyklým miestom je bratislavský podnik KC Dunaj a stretnutie je určené pre začínajúcich, ale aj zabehnutých podnikateľov. Témy sa teda točia okolo rôznych know-how v podnikaní, vytváraní obchodného modelu, budovaní úspešnej kariéry, ale naposledy to bolo aj o work-life balance.

BarCamp Žilina

Témou stretnutí v Žiline bývali predovšetkým informačné technológie, marketing a dizajn. Organizátormi sú žilinskí dobrovoľníci, ktorí sa orientujú v daných témach a záleží im na spoločnom rozvíjaní komunity, zdieľaní informácií, skúseností a príležitostí.

WordCamp Košice

Formou BarCampu je aj WordCamp, ktorý má u nás za sebou zatiaľ iba dva ročníky, ale organizuje v 65 krajinách sveta. Miestom konania konferencie na Slovensku boli Košice. Súčasťou stretnutí sú zaujímavé prednášky a príbehy rečníkov, ktorí majú veľmi blízko k WordPressu, online marketingu, brand-buildingu či webdizajnu. Zdieľanie skúseností a informácií, diskusia, workshopy a networking. O tom všetkom je WordCamp Košice.

StartupCamp

Či už v Bratislave, ale napríklad aj v Piešťanoch či Košiciach, témou veľmi pravidelných stretnutí, ktoré sa dnes už nekonajú, boli informácie a novinky zo sveta startupov. Bola to príležitosť pre stretnutia zakladateľov, investorov aj začínajúcich nadšencov hľadajúcich inšpiráciu. Bolo to každomesačné neformálne stretnutie ľudí zaujímajúcich sa o internetové startupy.

MeasureCamp

Inšpirovaný barcampom, ale navrhnutý vlastným spôsobom. Asi tak by sa dal definovať MeasureCamp, ktorého pôvod je v Londýne a šíri sa postupne viacerými krajinami. Ide o stretnutia marketérov či analytikov. Akcia nemá fixný program, ten sa prakticky tvorí priamo na mieste pri networkingu. K eventu patria aj workshopy so zaujímavými hosťami.

Knihovnícky barcamp

Knižnice, knižná kultúra, knižničná teória, prax či knižné projekty. O tom všetkom je tento BarCamp naposledy organizovaný v bratislavskom Vklube. Cieľom stretnutia je prezentácia nových nápadov, technológií a generovanie potenciálu pre vytváranie nových projektov a rôznych pracovných skupín. Výsledkom by malo byť prepojenie mladých progresívnych slovenských knihovníkov s ďalšími komunitami z oblasti knižnej kultúry, informačných technológii či marketingu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
V poradí ôsmy event nás čaká v metropole východu – 19.10.2023 v Košiciach!
2 min. čítanie

V poradí ôsmy event nás čaká v metropole východu – 19.10.2023 v Košiciach!

Čaká nás poriadne nabitý program. Môžete sa klasicky tešiť na štyroch rečníkov z rôznych oblastí e-commerce. Príďte si vychutnať zaujímavé a inšpiratívne príbehy. Pokiaľ by ste nemali možnosť prísť osobne, máme pre vás pripravený LIVE stream, ktorý si budete môcť pozrieť potom aj zo záznamu.

Štefan Polgári Štefan Polgári
Co-founder Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Binet, Sharp a Ritson: Čo sa od nich môžu naučiť slovenskí marketéri?
10 min. čítanie

Binet, Sharp a Ritson: Čo sa od nich môžu naučiť slovenskí marketéri?

Les Binet, Mark Ritson, Byron Sharp, Seth Godin či Philip Kotler. To je TOP 5 najrešpektovanejších svetových marketingových osobností medzi marketérmi na Slovensku. Vyplýva to z prieskumu Panelu marketingových profesionálov Go4insight a TheMarketers.biz z decembra 2022. O tom, ktorí z nich sú tí najvýznamnejší a aký prínos pre našu branžu v dnešných zložitých časoch predstavujú, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Marketing RULEZZ: Ako na efektívny marketing a budovanie značiek v roku 2024
5 min. čítanie

Marketing RULEZZ: Ako na efektívny marketing a budovanie značiek v roku 2024

Celá naša branža dnes potrebuje návrat k tomu, čo v marketingu a komunikácii naozaj funguje. Aj preto je hlavnou témou 13. ročníka marketingovej konferencie Marketing RULEZZ „Back to the Roots“, ktorá sa uskutoční 22. 11. 2023 v Starej tržnici v Bratislave. V krátkom rozhovore s Petrom Šebom, programovým lídrom konferencie, sa dozviete, prečo by ste […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+