2 min. čítanie

Amazon vo Veľkej Británii uprednostní malé a stredné podniky pred nadnárodnými firmami

Amazon Business novým profektom podporuje malé a stredné podniky v Spojenom kráľovstve.  Funkcia s názvom "Preferovať malé a stredné podniky" podporí menších a stredných predajcov cieleným nakupovaním. Projekt sa zameriava na firmy s menej ako 250 zamestnancami a tržbami nižšími ako 50 miliónov eur.

Amazon vo Veľkej Británii uprednostní malé a stredné podniky pred nadnárodnými firmami
Zdroj: Depositphotos

Podnikatelia z tejto skupiny sú základom britskej ekonomiky – tvoria približne tri pätiny zamestnanosti a polovicu obratu v súkromnom sektore. Ide napríklad o regionálnych dodávateľov alebo malé rodinné podniky.

“Z prieskumu Amazon Business však vyplýva, že značná časť majiteľov MSP si nie je istá, ako najlepšie rozšíriť svoje podnikanie online. Podnikoví zákazníci v Spojenom kráľovstve, ktorí nakupujú na Amazon Business, zároveň medziročne zvýšili svoje výdavky u predajných partnerov z radov MSP o viac ako 60 %, čo dokazuje, že zvýšenie nákupov od MSP je pre väčšie organizácie strategickou prioritou,” vysvetľuje ChannelX.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Amazon sa ich snaží podporiť a zviditeľniť pred väčšími nadnárodnými firmami. Nová funkcia tiež pomáha zákazníkom riešiť výzvy, ako je diverzifikácia dodávateľskej základne a plnenie nových legislatívnych požiadaviek týkajúcich sa podpory malé a stredné podniky.

Rastúca popularita MSP v online priestore dáva veľkým spoločnostiam ako Amazon príležitosť na zviditeľnenie aj pomocou podpory či dotácie. Podobný príklad nedávno ukázala na francúzskom trhu Alibaba, ktorá obchodníkom poskytla nové možnosti prezentácie pri propagácii svojich výrobkov vo svete.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+