Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Francúzsky e-commerce dostane podporu od Alibaby

Tento týždeň sa rozbehla spolupráca medzi francúzskou vládnou agentúrou Business France a e-commerce gigantom Alibaba s cieľom podporiť malé a stredné podniky vo Francúzsku. Ich spoločná iniciatíva, súčasť programu francúzskej vlády s názvom Odvážme sa exportovať!, otvára nové možnosti pre online obchodníkov, ktorí chcú propagovať svoje výrobky vo svetovom meradle.

Francúzsky e-commerce dostane podporu od Alibaby
Zdroj: Depositphotos

Alibaba spustila platformu, ktorá bude malým a stredným podnikom vo Francúzsku pomáhať presunúť sa do digitálnej sféry a rozšíriť sa tak na medzinárodné trhy. Cieľom je podporiť vývoz francúzskych produktov a zvýšiť počet vyvážajúcich spoločností vo Francúzsku o 33 % do roku 2030.

Oproti pôvodnej cene 14 000 eur bude “Gold Supplier” účet od Alibaby k dispozícii pre 200 vybraných malých a stredných podnikov na obdobie 24 mesiacov za špeciálnu sadzbu 2 250 eur bez DPH. Tento účet umožní firmám propagovať svoje výrobky na B2B platforme pred 47 miliónmi kupujúcich z celého sveta, čím získajú najvyššiu úroveň služieb od Alibaby.

Podpora miestnych výrobcov

Výber účastníkov sa zameral na predajcov s lokálnymi výrobkami. Účastníci zároveň musia byť legálne registrovaní vo Francúzsku, vyrábať svoje výrobky na mieste a byť na trhu aspoň rok a mať cezhraničný obrat z posledného finančného roka. Záujemcovia musia tiež doložiť právo duševného vlastníctva na svoje produkty, prezentovať aspoň 10 výrobkov. Podmienkou je mať aspoň jedného zamestnanca, ktorý sa venuje exportu.

S podporou Business France a Alibaby získajú účastníci nielen prístup k platforme, ale aj marketingové nástroje, showroom v Alibaba France a individuálnu podporu. To sľubuje nové obchodné príležitosti pre MSP vo Francúzsku.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+