4 min. čítanie

Ako dostaneme vaše posty tam, kam sociálne siete nedosiahnu

Propagácia obsahu na rôznych kanáloch zvyšuje šance na jeho zaznamenanie a zaujatie širšieho publika. Navyše, kombinácia obsahu zo sociálnych sietí s obsahom na webových stránkach prispieva k lepšej viditeľnosti v online obsahovej sieti.

Filip Hamrák Filip Hamrák
CGO @ dabl.
Ako dostaneme vaše posty tam, kam sociálne siete nedosiahnu
Zdroj: dabl.

Čo je to Zircon Tree?

Zircon Tree je marketingová platforma, ktorá spája viac ako 80 reklamných sietí, vďaka čomu umiestni vašu reklamu na najviditeľnejšie pozície. Vaša značka si tiež zaslúži vyniknúť v digitálnom svete vašich zákazníkov, a my vám zabezpečíme nákup najlepších umiestnení. S našimi nástrojmi a službami, ako RTB produktové kampane, Zircon Ads, Social2Display a Reportingo, môžeme zlepšiť účinnosť vašich reklám zvýšením zásahu, viditeľnosti a návštevnosti. Všetko toto je dostupné na jednom mieste – Zircon Tree – bezpečne, prehľadne, kvalitne a efektívne.

Vo februárovom rozhovore vás náš kolega Dominik oboznámil s nástrojom RTBretargeting (dynamický retargeting). Dnes by som vám chcel predstaviť ďalší nástroj Social2Display, ktorý umožňuje rozšírenie dosahu obsahu sociálnych sietí mimo ich vlastných hraníc.

Čo Social2Display ponúka? 

Ide o aplikáciu schválenú spoločnosťou Meta, ktorá vám v troch jednoduchých krokoch vytvorí dynamický banner pre obsahovú sieť z vašich príspevkov na Facebooku alebo Instagrame. Stačí sa prihlásiť do vášho účtu, jedným klikom autorizovať prístup k vašej fanpage, vybrať príspevok, typ zobrazenia (social alebo native), veľkosť (ponúkame až 25 rôznych veľkostí bannerov) a hotovo! Okrem štandardných nastavení ako veľkosť a typ zobrazenia, náš nástroj ponúka aj množstvo ďalších úprav.

Vytvorený banner si následne môžete uložiť a nasadiť do reklamných systémov ako Google Ads, Adform, DV360 a podobne. Prostredníctvom ad tagu môžeme taktiež spustiť kampaň s touto kreatívou priamo na platforme Zircon Tree. Vďaka našej programatickej platforme tak môžeme oslovovať používateľov na weboch až v 80 exchange networkoch, naprieč ktorými vieme veľmi efektívne optimalizovať frekvenciu a reach.

Registrácia do nástroja je bezplatná, takže si ho môžete vyskúšať a vytvoriť si tak vlastné bannery. Platíte až v prípade, že sa rozhodnete banner stiahnuť. A navyše, v rámci našej programatickej platformy máte v cene aj full custom reporting. Aktuálne tento nástroj pre svojich klientov využívajú agentúry ako dabl., Starmedia či Publicis Groupe SK a CZ. Spolu je to momentálne viac ako 50 koncových klientov a ich počet neustále rastie.

Aké výhody Social2Display ponúka?

Takýto postup umožňuje zasiahnuť širšiu a diverzifikovanejšiu cieľovú skupinu. Zatiaľ čo niektorí ľudia môžu byť aktívnejší na určitých sociálnych sieťach, iní preferujú prehliadanie obsahu priamo na webových stránkach alebo blogoch. Preto propagácia obsahu na rôznych kanáloch zvyšuje šance na jeho zaznamenanie a zaujatie širšieho publika.

Okrem toho kombinácia obsahu zo sociálnych sietí s obsahom na webových stránkach prispieva k lepšej viditeľnosti v online obsahovej sieti. Sociálne siete majú vplyv na algoritmy vyhľadávačov a ak sa obsah šíri a zdieľa aj mimo nich, môže to viesť k zlepšeniu hodnotenia webovej stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Týmto spôsobom sa zvyšuje dosah príspevkov a zlepšuje sa ich celková efektivita v digitálnom prostredí.

Klikateľnosť (CTR) týchto bannerov je v priemere až 3x väčšia než pri klasických bannerových reklamách. Táto vyššia CTR znamená nielen väčšiu návštevnosť na webových stránkach, ale aj lepšiu mieru konverzie.

Okrem toho propagácia obsahu zo sociálnych médií v obsahovej sieti prispieva aj k zvyšovaniu povedomia o značke. Keďže ľudia majú tendenciu zdieľať zaujímavý obsah so svojimi priateľmi a sledovateľmi, značka sa stáva viac viditeľnou a rozpoznateľnou vo väčšom okruhu potenciálnych zákazníkov. Tým sa podporuje budovanie pozitívneho vzťahu so zákazníkmi a zvyšuje sa pravdepodobnosť opakovaných nákupov a lojalita voči značke.

Takže prečo nevyužiť túto príležitosť a vyskúšať si nové možnosti, ktoré tento nástroj ponúka? Stačí sa prihlásiť a začať tvoriť efektívne reklamné kampane už dnes!

Čo vás čaká ďalej? 

Okrem dynamického retargetingu a Social2Display platformy, spoločnosť Zircon Tree disponuje aj ďalším unikátnym nástrojom Reportingo. Tento inovatívny nástroj sa vyznačuje tým, že dokáže integrovať dáta zo všetkých vašich reklamných systémov do jedného prehľadného a efektívneho rozhrania. Jeho výhodami sú nielen rýchlosť načítania dát, ale aj zabezpečenie, ktoré zaisťuje bezpečnosť vašich cenných informácií. Navyše, Reportingo je plne vizuálne prispôsobiteľné podľa vášho brandu alebo brandu vašich klientov, čo umožňuje lepšiu identifikáciu s vašou značkou a posilňuje vašu profesionálnu prezentáciu.

Ďalšou výhodou tohto nástroja je jeho flexibilita v počte používateľov a napojených konektorov. Reportingo odstraňuje obmedzenia, ktoré môžu byť prítomné v iných reportovacích systémoch, čím umožňuje ľahkú a bezproblémovú integráciu a prácu s veľkým množstvom dát. Táto schopnosť adaptácie na potreby a rozsah vašich online marketingových aktivít  prináša do procesu riadenia a optimalizácie reklamy nový stupeň efektívnosti a presnosti. S analytickým nástrojom Reportingo budete mať všetky potrebné informácie pod kontrolou a môžete efektívne zlepšiť výkon vašej reklamnej stratégie.

O nástroji Reportingo sa dozviete viac v ďalšom článku.

Zdieľať článok
Filip Hamrák
CGO @ dabl.
Tento článok ti prináša

dabl.

Tvorené srdcom, schválené mysľou. „Tvorené srdcom“ hovorí o vnútornej vášni, ktorá poháňa naše inovácie. „Schválené mysľou“ podčiarkuje význam dôkladnej úvahy a kritického myslenia. Zatiaľ čo vášeň podnecuje naše nápady, je to sila našich myšlienok, ktorá ich premieňa na vynaliezavé riešenia. Sme marketingový powerhouse, ktorého stredobodom sú ľudia. Sme tu, ak nás potrebuješ.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+