2 min. čítanie

Vytvorili falošné účty v spoločnosti PGG. Hrozí im až 8 rokov väzenia

Policajti z Vojvodského policajného riaditeľstva v Katoviciach, ktorí sa zaoberajú bojom proti hospodárskej kriminalite, zadržali 4 osoby vrátane majiteľa jedného z uhoľných skladov. Sú podozriví z podvodných praktík pri nákupe uhlia od spoločnosti PGG. Postup spočíval vo vytvorení falošných účtov v internetovom obchode spoločnosti PGG a následnom nákupe a odbere pohonných hmôt na základe falošných splnomocnení.

Vytvorili falošné účty v spoločnosti PGG. Hrozí im až 8 rokov väzenia

Podvodný nákup uhlia z e-shopu spoločnosti PGG

Je to jediné miesto na poľskom trhu, kde si môžete kúpiť domáce uhlie pre vlastné potreby za cenu 2- až 3-krát nižšiu ako v skladoch. Nákupná platforma spoločnosti PGG S.A. musí dokázať zvládať obrovský nápor. Počas hodín, kedy je uhlie k dispozícii, zaznamená spoločnosť za jednu sekundu viac ako 100 000 pokusov o pripojenie k webovej stránke obchodu.

Poľská ťažobná skupina (PGG) kontroluje proces predaja paliva prostredníctvom online platformy. Pozornosť spoločnosti PGG sa obrátila smerom k firme, ktorá v krátkom čase objednala pre svojich maloobchodných zákazníkov veľké množstvá paliva. Spoločnosť PGG o znepokojujúcom zistení informovala sliezskych policajtov, ktorí sa rozhodli preskúmať podozrivé správanie. 

Policajti z oddelenia boja proti hospodárskej kriminalite rýchlo zistili, že pri nákupe pohonných hmôt spoločnosťou došlo k mnohým nezrovnalostiam. Policajti následne zadržali majiteľa skladu a ďalších dvoch zamestnancov.

Príslušníci orgánov činných v trestnom konaní vykonali prehliadky v priestoroch spoločnosti a zaistili dokumentáciu týkajúcu sa nákupu uhlia a počítačového vybavenia. Vyšetrovatelia zistili, že podvodný postup spočíval v nákupe uhlia v internetovom obchode spoločnosti PGG s použitím osobných údajov bývalých klientov obchodu s palivami, o čom bývalí klienti neboli informovaní. Pri preberaní zakúpeného uhlia použili plnomocenstvá s falošnými podpismi bývalých klientov. 

Obvinenia voči majiteľovi predajne pohonných hmôt

Dôkazy v tomto prípade umožnili vzniesť obvinenie voči 3 osobám– majiteľovi predajne pohonných hmôt a 2 zamestnancom spoločnosti. Tieto osoby boli predvedené na Krajskú prokuratúru v Tychách, kde boli obvinené z podvodného nákupu uhlia na základe údajov rôznych fyzických osôb a falšovania podpisov na plnomocenstvách na odber uhlia. Podozriví sa k obvineniam priznali. Všetci boli umiestnení do cely predbežného zadržania a majiteľovi, ako aj jednému zo zamestnancov, bola dodatočne uložená pokuta vo výške 50 000 PLN. Hrozí im až 8 rokov väzenia.

Straty spoločnosti PGG v dôsledku nekalého konania by mohli predstavovať najmenej niekoľko stotisíc PLN.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+