Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Rozhodujte sa rýchlo a buďte pozitívni, radí v čase krízy Tomáš Vrtík, CEO Expandeco

Riaditeľ spoločnosti Expandeco, Tomáš Vrtík, sa rozhodol v tejto ťažkej dobe podeliť o svoje rady a skúsenosti, ktoré môžu byť inšpiráciou lídrom v mnohých firmách. Toto sú jeho slová.

Tomáš Vrtík Tomáš Vrtík
CEO a Partner, Expandeco
Rozhodujte sa rýchlo a buďte pozitívni, radí v čase krízy Tomáš Vrtík, CEO Expandeco

Čo som sa naučil ako CEO Expandeco v tejto situácii a čo by som poradil iným?

Rozhodujte sa rýchlo a s rozumom.

Aj keď to môže priniesť nie práve pozitívne správy. Sme v situácii, na ktorú nikto nemá riešenie. „Nebol čas“ na prípravu, pretože to prišlo nečakane.

Váš tím je pripravený jednať podľa vašich rozhodnutí.

Ako líder však musíte reagovať rýchlo a pohotovo. Ľudia to očakávajú. Pre tieto situácie vás firmy platia ako riaditeľov. Nepodľahnite tomu a nezmätkujte. Svoje rozhodnutia dôkladne zvážte (aj s najbližším tímom) a následne ich komunikujte medzi svojich zamestnancov tak, aby boli jednoznačne pochopiteľné a viedli k jasným krokom.

V neprehľadnej situácii prijímajte rozhodnutia na krátke obdobie.

Napr. na nasledujúci jeden mesiac. Pomôže vám to lepšie reagovať na akýkoľvek vývoj (pozitívny aj negatívny). „Kormidlo“ môžete rýchlejšie otočiť. V praxi to znamená, že keď napr. vaši kolegovia musia strpieť napr. to, že nedostanú prémie, nerobte takéto rozhodnutie hneď na tri mesiace dopredu. Môžete ich zbytočne demotivovať.

Komunikujte firemnú situáciu svojim kolegom otvorene.

Povedzte im o veciach, ktoré im bežne nevešiate na nos (napr. problém s horšou platobnou disciplínou klientov, zrušené zákazky …).

Zaujímajte sa o problémy a obavy kolegov.

Zvlášť pri týchto situáciách je to veľmi dôležité.

Pri existenčných problémoch firmy nie je hanbou byť oportunistom.

Prispôsobte sa zmene, snažte sa hľadať výhody a ťažiť zo situácie. Majte otvorenú myseľ. Ak má vašu firmu zachrániť to, že začnete šiť rúška a predávať ich, choďte do toho.

Buďte pozitívni.

Nikto nechce nasledovať ufňukaného, ustaraného, zlomeného šéfa. Dajte svojim kolegom signál, že urobíte všetko pre budúcnosť vašej firmy.

Chcete sa aj vy podeliť o svoje odporúčania a skúsenosti z krízových situácií vo vedení firiem? Napíšte nám >> carnoky@ecommercebridge.com

Zdieľať článok
Tomáš Vrtík
CEO a Partner, Expandeco

Máte úspešný e-shop, ktorému už český trh nestačí? Expandujte do Európy podobne ako Notino, Shooos, Astratex a ďalšie úspešné značky. V zahraničí nemusíte otvárať firmu a zamestnávať lokálnych ľudí. Náš 70-členný medzinárodný tím pomáha e-shopom s lokálnými adresami na spracovanie vratiek, profesionálnou zákazníckou podporou na mieru aj s lokalizovaním e-shopu tak, aby pôsobil všade ako doma. Vyskúšajte nezáväzne kontaktovať špecialistov na Expandeco.com a radi budeme aj vaším sprievodcom expanziou podnikania na ktorýkoľvek európsky trh. Služby pre e-shopy expandujúce do zahraničia: Zákaznícka podpora Zberné miesto pre vrátený tovar Preklady a lokalizácia Prieskum trhu

Tento článok ti prináša

Expandeco

Expandeco je spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby pre expanziu e-shopov do zahraničia. Ponúka širokú škálu služieb vrátane zákazníckej podpory, prekladov a lokalizácie, zberného miesta pre vrátený tovar, virtuálneho telefónneho čísla, založenia bankového účtu a prieskumu trhu.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+