2 min. čítanie

Rozhodujte sa rýchlo a buďte pozitívni, radí v čase krízy Tomáš Vrtík, CEO Expandeco

Riaditeľ spoločnosti Expandeco, Tomáš Vrtík, sa rozhodol v tejto ťažkej dobe podeliť o svoje rady a skúsenosti, ktoré môžu byť inšpiráciou lídrom v mnohých firmách. Toto sú jeho slová.

Tomáš Vrtík Tomáš Vrtík
CEO & Partner, Expandeco
Rozhodujte sa rýchlo a buďte pozitívni, radí v čase krízy Tomáš Vrtík, CEO Expandeco

Čo som sa naučil ako CEO Expandeco v tejto situácii a čo by som poradil iným?

Rozhodujte sa rýchlo a s rozumom.

Aj keď to môže priniesť nie práve pozitívne správy. Sme v situácii, na ktorú nikto nemá riešenie. „Nebol čas“ na prípravu, pretože to prišlo nečakane.

Váš tím je pripravený jednať podľa vašich rozhodnutí.

Ako líder však musíte reagovať rýchlo a pohotovo. Ľudia to očakávajú. Pre tieto situácie vás firmy platia ako riaditeľov. Nepodľahnite tomu a nezmätkujte. Svoje rozhodnutia dôkladne zvážte (aj s najbližším tímom) a následne ich komunikujte medzi svojich zamestnancov tak, aby boli jednoznačne pochopiteľné a viedli k jasným krokom.

V neprehľadnej situácii prijímajte rozhodnutia na krátke obdobie.

Napr. na nasledujúci jeden mesiac. Pomôže vám to lepšie reagovať na akýkoľvek vývoj (pozitívny aj negatívny). „Kormidlo“ môžete rýchlejšie otočiť. V praxi to znamená, že keď napr. vaši kolegovia musia strpieť napr. to, že nedostanú prémie, nerobte takéto rozhodnutie hneď na tri mesiace dopredu. Môžete ich zbytočne demotivovať.

Komunikujte firemnú situáciu svojim kolegom otvorene.

Povedzte im o veciach, ktoré im bežne nevešiate na nos (napr. problém s horšou platobnou disciplínou klientov, zrušené zákazky …).

Zaujímajte sa o problémy a obavy kolegov.

Zvlášť pri týchto situáciách je to veľmi dôležité.

Pri existenčných problémoch firmy nie je hanbou byť oportunistom.

Prispôsobte sa zmene, snažte sa hľadať výhody a ťažiť zo situácie. Majte otvorenú myseľ. Ak má vašu firmu zachrániť to, že začnete šiť rúška a predávať ich, choďte do toho.

Buďte pozitívni.

Nikto nechce nasledovať ufňukaného, ustaraného, zlomeného šéfa. Dajte svojim kolegom signál, že urobíte všetko pre budúcnosť vašej firmy.

Chcete sa aj vy podeliť o svoje odporúčania a skúsenosti z krízových situácií vo vedení firiem? Napíšte nám >> carnoky@ecommercebridge.com

Zdieľať článok
Tomáš Vrtík
CEO & Partner, Expandeco

Výkonný riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Expandeco, ktorá pomáha eshopom úspešne sa etablovať na zahraničných trhoch.

Tento článok ti prináša

Expandeco

Expandeco je spoločnosť, ktorá poskytuje komplexné služby pre expanziu e-shopov do zahraničia. Ponúka širokú škálu služieb vrátane zákazníckej podpory, prekladov a lokalizácie, zberného miesta pre vrátený tovar, virtuálneho telefónneho čísla, založenia bankového účtu a prieskumu trhu.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako pomáhajú 3D vizualizácie spoločnostiam dosahovať lepšie výsledky?
3 min. čítanie

Ako pomáhajú 3D vizualizácie spoločnostiam dosahovať lepšie výsledky?

3D vizualizácie dnes nie sú žiadnou novinkou, no stávajú sa čoraz populárnejšími a vyhľadávanejšími. Spoločnosti z rôznych oblastí začínajú viac vnímať ich silu a schopnosť motivovať potenciálnych zákazníkov ku kúpe produktov či služieb. Aké konkrétne benefity prinášajú a ktoré trendy sú dnes najaktuálnejšie? 

Dominik Parajka Dominik Parajka
Content Marketing Specialist at Monkeymedia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+