Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Rohlik rozširuje služby v Čechách a na Morave

Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz pokračuje v expanzii. Vďaka novému skladu v Chrášťanech môže spoločnosť rozvážať potraviny do ďalších takmer 80 miest a obcí.

Rohlik rozširuje služby v Čechách a na Morave

Zákazníci na prvom mieste

“Zákazníci sú pre nás na prvom mieste. Dostali sme viac ako 30 000 žiadostí, v ktorých nás zákazníci prosili, aby sme doručovali aj do iných dedín. Do Vianoc budeme môcť pomôcť s nákupom 250 000 potenciálnych zákazníkov napríklad z Karvinej, Orlovej, Vyškova, Čáslavi, Nového Boru a Litvínova,” hovorí Olin Novák, bývalý generálny riaditeľ Rohlik.cz, ktorý najnovšie zastáva pozíciu CEO International. Odtiaľ bude dohliadať na každodenný chod jednotlivých krajín v rámci skupiny Rohlik.

Spoločnosť Rohlík otvorila svoj štvrtý sklad v Českej republike, ktorý jej pomôže expedovať ďalších 14 000 objednávok denne. To umožní Rohlik.cz ponúkať svoje služby aj v ďalších lokalitách. Okrem toho štvrtý sklad v Prologis Park Prague-Chrastany pomôže skrátiť dodanie nákupov vo vybraných oblastiach. Olin Novák hovorí: “V septembri 2021 sme oznámili skrátenie času dodania na 90 minút. Už vtedy sa zdalo, že to nemôže byť rýchlejšie. Vďaka zefektívneným skladovým procesom a dokonale naplánovanej logistike však Rohlík doručí nákupy vo vybraných oblastiach už za 60 minút.”

Cieľom spoločnosti Rohlik je udržať čo najnižšie náklady pri skladovaní, preprave a doručovaní nákupu. V dôsledku toho chce dlhodobo ponúkať nízke ceny. “Distribučné centrum v Chrášťanoch je naším tretím skladom v Prahe a štvrtým v Českej republike. Okrem toho ide o automatizované riešenie. Šetrí čas a náklady. Preto si môžeme dovoliť ponúknuť našim zákazníkom ešte lepšie služby na viacerých miestach,” hovorí Olin Novák.

AutoStore zvýši efektivitu

Pôvodné sklady spoločnosti Rohlik expedujú stovky tisíc objednávok mesačne s relatívne vysokým počtom pracovníkov. Nový sklad v Chrášťanech zníži počet pracovníkov takmer o polovicu. To pomôže výrazne znížiť už aj tak nízku chybovosť objednávok doručených zákazníkom. 

Zdroj: Rohlik

Spoločnosť Rohlik sa rozhodla zvýšiť efektivitu a automatizovať svoj nový pražský sklad pomocou riešenia AutoStore. Systém prináša trojnásobné zvýšenie produktivity a až o 30 % lepšie využitie skladového priestoru.

AutoStore efektívne využíva priestor vďaka skladovacím zásobníkom vertikálne uloženým v rošte a umiestneným v kubickej štruktúre, pričom zásobníky vyberajú roboty, ktoré sa pohybujú po konštrukcii na koľajniciach.

Týždenný podcast UPdate

Riešenie AutoStore zahŕňa 44 000 zásobníkov, 265 robotov AutoStore R5 a 50 portov na príjem a plnenie. Riešenie je navrhnuté na odosielanie až 1 000 objednávok za hodinu. Okrem toho sa v distribučnom centre v Chrastanoch nachádza prvá chladiaca inštalácia AutoStore v Európe.

Rohlik plánuje zmodernizovať ďalšie distribučné centrá 

“V spoločnosti Rohlik sme nadšení, že sme prvým online predajcom potravín v krajine s vysoko automatizovaným systémom plnenia. Zefektívnenie logistiky nám v budúcnosti umožní konať ešte rýchlejšie a flexibilnejšie, čo ďalej urýchli náš rast,” hovorí Pavel Todt, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Rohlik.cz.

zdroj: Rohlik

Skupina Rohlik masívne modernizuje svoje distribučné centrá s cieľom stať sa najväčšou a preferovanou službou elektronického doručovania v Európe. Skupina Rohlik Group spustila svoje prvé automatizované riešenie v Mníchove, teraz v Prahe v Chrastanoch, nasledovali sklady v Hamburgu a vo Viedni. V prvej fáze sa do automatizácie investuje približne 45 miliónov eur a v rokoch 2022 až 2025 sa zmodernizuje až desať ďalších distribučných centier po celej Európe.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+