3 min. čítanie

Rohlik rozširuje služby v Čechách a na Morave

Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz pokračuje v expanzii. Vďaka novému skladu v Chrášťanech môže spoločnosť rozvážať potraviny do ďalších takmer 80 miest a obcí.

Rohlik rozširuje služby v Čechách a na Morave

Zákazníci na prvom mieste

“Zákazníci sú pre nás na prvom mieste. Dostali sme viac ako 30 000 žiadostí, v ktorých nás zákazníci prosili, aby sme doručovali aj do iných dedín. Do Vianoc budeme môcť pomôcť s nákupom 250 000 potenciálnych zákazníkov napríklad z Karvinej, Orlovej, Vyškova, Čáslavi, Nového Boru a Litvínova,” hovorí Olin Novák, bývalý generálny riaditeľ Rohlik.cz, ktorý najnovšie zastáva pozíciu CEO International. Odtiaľ bude dohliadať na každodenný chod jednotlivých krajín v rámci skupiny Rohlik.

Spoločnosť Rohlík otvorila svoj štvrtý sklad v Českej republike, ktorý jej pomôže expedovať ďalších 14 000 objednávok denne. To umožní Rohlik.cz ponúkať svoje služby aj v ďalších lokalitách. Okrem toho štvrtý sklad v Prologis Park Prague-Chrastany pomôže skrátiť dodanie nákupov vo vybraných oblastiach. Olin Novák hovorí: “V septembri 2021 sme oznámili skrátenie času dodania na 90 minút. Už vtedy sa zdalo, že to nemôže byť rýchlejšie. Vďaka zefektívneným skladovým procesom a dokonale naplánovanej logistike však Rohlík doručí nákupy vo vybraných oblastiach už za 60 minút.”

Cieľom spoločnosti Rohlik je udržať čo najnižšie náklady pri skladovaní, preprave a doručovaní nákupu. V dôsledku toho chce dlhodobo ponúkať nízke ceny. “Distribučné centrum v Chrášťanoch je naším tretím skladom v Prahe a štvrtým v Českej republike. Okrem toho ide o automatizované riešenie. Šetrí čas a náklady. Preto si môžeme dovoliť ponúknuť našim zákazníkom ešte lepšie služby na viacerých miestach,” hovorí Olin Novák.

AutoStore zvýši efektivitu

Pôvodné sklady spoločnosti Rohlik expedujú stovky tisíc objednávok mesačne s relatívne vysokým počtom pracovníkov. Nový sklad v Chrášťanech zníži počet pracovníkov takmer o polovicu. To pomôže výrazne znížiť už aj tak nízku chybovosť objednávok doručených zákazníkom. 

Zdroj: Rohlik

Spoločnosť Rohlik sa rozhodla zvýšiť efektivitu a automatizovať svoj nový pražský sklad pomocou riešenia AutoStore. Systém prináša trojnásobné zvýšenie produktivity a až o 30 % lepšie využitie skladového priestoru.

AutoStore efektívne využíva priestor vďaka skladovacím zásobníkom vertikálne uloženým v rošte a umiestneným v kubickej štruktúre, pričom zásobníky vyberajú roboty, ktoré sa pohybujú po konštrukcii na koľajniciach.

Týždenný podcast UPdate

Riešenie AutoStore zahŕňa 44 000 zásobníkov, 265 robotov AutoStore R5 a 50 portov na príjem a plnenie. Riešenie je navrhnuté na odosielanie až 1 000 objednávok za hodinu. Okrem toho sa v distribučnom centre v Chrastanoch nachádza prvá chladiaca inštalácia AutoStore v Európe.

Rohlik plánuje zmodernizovať ďalšie distribučné centrá 

“V spoločnosti Rohlik sme nadšení, že sme prvým online predajcom potravín v krajine s vysoko automatizovaným systémom plnenia. Zefektívnenie logistiky nám v budúcnosti umožní konať ešte rýchlejšie a flexibilnejšie, čo ďalej urýchli náš rast,” hovorí Pavel Todt, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Rohlik.cz.

zdroj: Rohlik

Skupina Rohlik masívne modernizuje svoje distribučné centrá s cieľom stať sa najväčšou a preferovanou službou elektronického doručovania v Európe. Skupina Rohlik Group spustila svoje prvé automatizované riešenie v Mníchove, teraz v Prahe v Chrastanoch, nasledovali sklady v Hamburgu a vo Viedni. V prvej fáze sa do automatizácie investuje približne 45 miliónov eur a v rokoch 2022 až 2025 sa zmodernizuje až desať ďalších distribučných centier po celej Európe.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+