2 min. čítanie

Rohlik.cz rozširuje ponuku a cieli na vegánov

Internetový predajca potravín Rohlik.cz predstavuje sortiment hotových jedál pre vegánov The Green Garden. Zákazníci môžu ochutnať už pripravené misy, wrapy, bagely alebo čisto zeleninové nátierky.

Rohlik.cz rozširuje ponuku a cieli na vegánov

Spolupráca so známou šéfkuchárkou

Sortiment Green Garden vznikol v spolupráci so šéfkuchárkou Juliou Ulrich, ktorá vo svojej reštaurácii v Salzburgu ukazuje, aké chutné môžu byť rastlinné produkty. “Sme radi, že môžeme zákazníkom predstaviť náš nový vlastný vegánsky sortiment jedál The Green Garden. Vďaka tomu uvidia, že chutné jedlo nemusí byť vždy len z mäsa. Rastlinná strava je prospešná pre vaše zdravie aj pre našu planétu. V našom sortimente chceme ponúknuť čo najviac alternatív k mäsu, aby sme zákazníkov motivovali k ich zaradeniu do svojho jedálnička,” hovorí Lutfia Volfová, hovorkyňa Rohlik.cz.

Podľa spoločnosti bolo cieľom novej línie pripraviť chutné vegánske jedlá, na ktorých si pochutnajú aj milovníci mäsa. Ako hovorí Julia Ulrichová, líniu The Green Garden založila, aby zákazníkov presvedčila, že mäso nemusí byť každodennou súčasťou stravy.

Rohlik hotové jedlá pripravuje vo svojom pražskom závode.

Záujem o rastlinnú stravu rastie

Záujem o rastlinné produkty sa medziročne zvýšil o jedenásť percent. Prieskum spoločnosti Ipsos navyše ukázal, že 28 percent Čechov chce do svojho jedálnička zaradiť viac rastlinných produktov. Rohlik.cz na svojich webových stránkach ponúka zákazníkom kategóriu Plant Based. To prináša 6 500 výrobkov vhodných pre vegánov alebo zákazníkov, ktorí sa chcú stravovať udržateľnejšie. Sortiment je až dvakrát širší ako v bežných supermarketoch, hovorí Rohlik. Informácie priniesol portál zboziaprodej.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+