2 min. čítanie

Pilulka si to namierila do Maďarska

Presne pred dvoma rokmi vstúpila česká Pilulka na pražskú burzu. Dnes je pripravená expandovať do Maďarska. Pre českú sieť online lekární to bude štvrtý trh a do niekoľkých týždňov plánuje spustiť predaj v Rakúsku. 

Pilulka si to namierila do Maďarska

Pilulka rozširuje svoje podnikanie

Online lekáreň Pilulka expanduje. V utorok oznámila vstup na maďarský trh, kde ju záujemcovia nájdu pod doménou Pilulka.hu. O niekoľko týždňov rozšíri svoje podnikanie do Rakúska. Po Česku, Slovensku a Rumunsku ide o štvrtý, resp. piaty trh spoločnosti. 

Ak sa spoločnosti bude dariť, môžeme očakávať jej vstup aj na trh v Nemecku. Spolumajiteľ Petr Kasa uviedol, že na spomínaných trhoch začne Pilulka zatiaľ “iba” s online predajom. Po dosiahnutí určitej veľkosti začne skupina hľadať partnera s kamennými predajňami. 

V Maďarsku ju čaká silná konkurencia 

“Začíname so 6 000 produktmi a našu ponuku rozšírime na desaťtisíce najobľúbenejších produktov, podobne ako v Česku a na Slovensku,” hovorí Béla Grósz, generálny riaditeľ pre Maďarsko. Podľa jeho slov bude spoločnosť súťažiť o zákazníkov s veľkými online hráčmi, ako aj s viacerými sieťami lekární a drogérií.

 Spoločnosť čaká v Maďarsku silná konkurencia, no Pilulka je pripravená bojovať. Jej ambíciou je byť online lekárňou a drogériou číslo jeden a vôbec najlepšou lekárňou na mobile.

“Bude to naša prvá pobočka s hybridným modelom, ktorý kombinuje súčasnú infraštruktúru skupiny s miestnym obchodným oddelením a starostlivosťou o zákazníkov. To nám poskytuje obrovskú flexibilitu a efektívnosť pri rozširovaní našich služieb a sortimentu produktov pre spotrebiteľov. Podobný model chceme v priebehu niekoľkých týždňov spustiť aj v Rakúsku,” vysvetľuje Petr Kasa, generálny riaditeľ spoločnosti Pilulka.

Pilulka pôsobí na českom, slovenskom a rumunskom trhu od roku 2013. Okrem prevádzkovania siete kamenných lekární je s viac ako 2 miliónmi zákazníkov aj najväčšou zásielkovou lekárňou v Českej republike a na Slovensku. Spoločnosť založili bratia Kasovci, ktorí patria medzi zakladateľov českej e-commerce scény. Na Slovensku Pilulka zamestnáva viac než 100 ľudí.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+