2 min. čítanie

Packeta vlani prepravila o 40 percent viac zásielok

Minulý rok bol úspešný pre skupinu Packeta Group, ktorá doručila 90 miliónov zásielok do 33 krajín celého sveta, obrat sa tak zvýšil na celkových 257 miliónov eur.

Packeta vlani prepravila o 40 percent viac zásielok

Úspešný rok aj napriek neistote na trhu

Doručovateľskej spoločnosti Packeta sa minulý rok darilo. Prepravila medziročne o viac ako 40 percent zásielok viac, pričom jej tržby by podľa predpokladov mohli dosiahnuť približne 60 miliónov eur.

Ako v stredu informovala jedna z najväčších doručovateľských firiem na Slovensku, najviac vyťaženým dňom bol vlani 19. december, kedy bolo spracovaných viac ako 280-tisíc zásielok. Ide o najviac spracovaných zásielok doručovateľskou službou za jeden deň na Slovensku. Výkonný riaditeľ spoločnosti Packeta na Slovensku Alexander Jančo predpokladá, že napriek neistote na trhu a zdražovaniu energií tento rok prekonajú minuloročné hodnoty.

Týždenný podcast UPdate

Minulý rok bol úspešný aj pre skupinu Packeta Group. Doručila 90 miliónov zásielok do 33 krajín celého sveta, obrat skupiny sa tak zvýšil na celkových 257 miliónov eur. Viac ako 2 200 zamestnancov doručilo tovar v hodnote niekoľkých miliárd eur. Celkový počet výdajných miest sa zvýšil na viac ako 15-tisíc, partnerských miest na 140-tisíc a Z-Boxov na vyše šesťtisíc. Z toho na Slovensku bolo koncom vlaňajška cez 1 400 výdajných miest a 1 800 Z-Boxov.

„Dobrý minuloročný výsledok Packeta Group dosiahla nielen na Slovensku, ale aj na ostatných svojich trhoch. Jedným z dôvodov je aj spoľahlivosť, 98 percent našich zásielok doručujeme na nasledujúci deň po odoslaní,“ uviedol Jančo.

Packeta bola založená v roku 2010, poskytuje komplexné logistické služby pre internetové obchody. Je súčasťou 14 spoločností holdingu Packeta, ktorý pôsobí v 10 štátoch a doručuje do 33 krajín.

credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+