Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Lidlu sa darí aj v USA. Koncept predajne sa zameria na pomoc miestnym komunitám

Lidl otvoril mestskú predajňu v newyorskom Harleme. Zatiaľ čo väčšina predajní Lidl sa nachádza na predmestiach, predajňa na Frederick Douglas Blvd. je v husto obývanej oblasti. Ide o prvú predajňu spoločnosti Lidl na Manhattane.

Lidlu sa darí aj v USA. Koncept predajne sa zameria na pomoc miestnym komunitám

Model predajne umožňuje rýchly nákup a motivuje k pomoci komunite

Spoločnosť Lidl investovala do vývoja nového modelu predajne viac ako 5 miliónov dolárov. Dvojpodlažná predajňa má jednoduché usporiadanie, ktoré zákazníkom umožní rýchlejšie a pohodlnejšie nakupovanie. Rýchlo dostupný tovar sa nachádza na hlavnom poschodí, zatiaľ čo väčšina potravín je o poschodie nižšie. 

Spoločnosť Lidl sa spojila s Potravinovou bankou New York a tiež komunitnou výdajňou potravín v Harleme a môže tak spolupracovať na pomoci obyvateľom ako komunitný podnik. Miestni študenti navrhli limitovanú edíciu originálnych ilustrácií nákupných tašiek. 

Výnosy z predaja týchto tašiek taktiež putujú v prospech potravinovej banky a harlemskej výdajne jedál. 

Cenová politika ostala zachovaná

Lidl je známy predovšetkým svojou nízkou cenovou politikou. Okrem národných amerických značiek zákazníci nájdu aj špeciality z rôznych krajín vrátane Francúzska, Talianska a samozrejme Nemecka, odkiaľ značka Lidl pochádza. 

Spoločnosť Lidl investovala do vývoja nového modelu predajne viac ako 5 miliónov dolárov.

Nemecká spoločnosť, patriaca skupine Schwarz Gruppe, prevádzkuje viac ako 11 500 predajní po celom svete. Pôsobí v 32 krajinách a zamestnáva viac ako 341 000 pracovníkov. V rámci USA sídli v Arlingtone a svoju prvú predajňu otvorila až v roku 2017. V súčasnosti má v Spojených štátoch viac ako 175 predajní.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+